• 0
Pakliže druhý celek divize B Kladno plánoval po zimní přestávce stíhací jízdu lídra soutěže z Lovosic, objevily se v jeho plánu výrazné trhliny. Kladno totiž v rámci 16. kola prohrálo na hřišti posledních Loun na penalty 3:4. A to dokonce ještě do 85. minuty hostující fotbalisté prohrávali 1:3. Podívejte se na video.

V zápase Loun s Kladnem v 77. minutě usměrnil centr z levé strany hlavou do sítě hostů Michal Macháček. Pro domácí tým, který se v tabulce krčí na posledním místě, to znamenalo už třetí branku v zápase.

Papírově silnější tým hostí z Kladna v utkání tahal za kratší konec až do 85. minuty, kdy domácí brankář Jakub Pokorný špatně vyběhl a jeho chybu chladnokrevně potrestal Stanislav Skořepa. Kladno živilo vidinu alespoň jednoho získaného bodu do posledních chvil, což se hostům po gólu Jana Štoncnera nakonec splnilo.

Utkání s infarktovým závěrem nakonec dospělo až do penalt, v nichž byly úspěšnější Louny a připsaly si tak teprve třetí výhru v sezoně a druhou na penalty.

Trenér domácích Pavel Schettl okomentoval výkon svých svěřenců pro klubový web slovy: „Především v první polovině zápasu jsme předvedli solidní výkon a i v té druhé mělo utkání svoji kvalitu. Bohužel to na tři body nestačilo. Jestli nám ten bod bude chybět, se teprve ukáže.“

Výsledky 16. kola: Libiš - Vilémov 3:1 (1:1), Tatran Rakovník - Chomutov 2:0 (1:0), Litvínov - Hor. Měcholupy 0:1 (0:1), Český Brod - Lovosice 1:2 np (1:1), Souš - Nymburk 3:1 (1:0), Meteor - Neratovice 1:3 (0:0), Louny - Kladno 4:3 np (3:3), Úvaly - Litoměřice odloženo na 13. dubna.

1. ASK Lovosice 16 9 4 2 1 27:14 37
2. SK Kladno 16 8 1 5 2 38:19 31
3. SK Český Brod 16 8 2 3 3 31:17 31
4. FK Neratovice - Byškovice 16 8 2 2 4 30:23 30
5. FK Meteor Praha VIII 16 7 3 2 4 32:20 29
6. Sokol Libiš 16 8 2 1 5 27:17 29
7. FK Baník Souš 16 7 0 4 5 24:19 25
8. TJ TATRAN Rakovník, z.s. 16 5 3 2 6 26:32 23