• 0
Se Spartou vyhrál titul v roce 2010, fanoušci si jej pamatují i jako hráče pražské Dukly, Sigmy Olomouc anebo Bohemians 1905. Martin Jirouš ale aktuálně hraje divizi A za Sokol Čížová. V 16. kole svůj tým nasměroval fotbalovou parádou za vítězstvím 3:1 nad Karlovými Vary. Podívejte se na video.

Devětadvacetiletý Jirouš si v 55. minutě utkání mezi Čížovou a Karlovými Vary postavil míč ke standardní situaci. Ten pak nádherně zakroutil k levé tyči brány karlovarského gólmana Jakuba Dvořáka a zvýšil vedení domácích na 2:0.

Hosté se nevzdávali a naději jim o 10 minut později dal už svým patnáctým gólem sezony nejlepší střelec ligy Martin Psohlavec. To bylo ale ze strany Karlových Varů vše. Za domácí Čížovou naopak přidal pojistku ještě Martin Rozhoň v 81. minutě.

Zklamaný trenér hostujícího celku Karel Tichota se pro web fotbalunas.cz o klání vyjádřil slovy: „Vyrovnaný zápas. Domácí se lépe přizpůsobili těžkému terénu. Našim klukům nechyběla bojovnost, ale naopak jsme postrádali disciplínu. To budeme muset určitě do dalších zápasů zlepšit.“

V dalším zápase kola porazil Motorlet Praha doma Nové Strašecí vysoko 4:1 i díky dvěma brankám Martina Podzemského. Pražský tým se tak v tabulce posunul na druhé místo, kde vystřídal zmíněné Karlovy Vary.

Výsledky 16. kola: Aritma Praha - Rokycany 3:1 (2:1), Český Krumlov - Milevsko 3:1 (1:1), Hořovicko - Klatovy 2:0 (1:0), Čížová - Karlovy Vary 3:1 (1:0), Doubravka - ZČE Plzeň 2:1 (1:0), Motorlet Praha - Nové Strašecí 4:1 (3:1), Sedlčany - Třeboň 1:0 np (0:0), Roudné - J. Hradec 2:0 (2:0).

1. FK Hořovicko 16 14 0 0 2 52:13 42
2. FK Motorlet Praha 16 10 2 1 3 41:16 35
3. 1.FC Karlovy Vary 16 9 2 2 3 32:19 33
4. SK Aritma Praha 16 8 0 4 4 33:19 28
5. Tatran Sedlčany 16 6 4 2 4 24:21 28
6. SK Senco Doubravka 16 7 2 1 6 33:21 26
7. FC Rokycany 16 6 3 2 5 29:22 26
8. SK Klatovy 1898 16 7 1 2 6 30:25 25