Nicchaeus Doaks (vpravo) ze Svitav se prosazuje přes pardubickou dvojici David...

Nicchaeus Doaks (vpravo) ze Svitav se prosazuje přes pardubickou dvojici David Škranc (uprostřed) a Radek Nečas. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Basketbalisté Děčína po sérii porážek zdolali Prostějov, slaví i Svitavy

• 21
Basketbalisté Děčína ukončili v lize třízápasovou sérii porážek a po výhře 79:56 nad Prostějovem si před svým soupeřem upevnili druhé místo. V boji o postup do play-off přehrály deváté Svitavy tým Ostravy 85:83 a přiblížily se kýženému osmému místu.

Po vyrovnané úvodní čtvrtině převzal Děčín kontrolu a hostům se pod tlakem přestalo dařit. „Ve druhé čtvrtině se jim začalo dařit střelecky, tam nás zasypali snad čtyřmi nebo pěti trojkami, chytli se a začali si věřit. Potom už to s námi šlo z kopce,“ řekl trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

Podle kouče domácích Pavla Budínského pomohl týmu návrat Tomáše Vyorala, který vynechal tři zápasy kvůli problémům s kolenem. „Řekl bych, že pro nás to bylo utkání pravdy, protože v posledních utkáních jsme nehráli dobře. Ale s příchodem Tomáše Vyorala na trénink jsme působili mnohem jistějším dojmem a herní projev byl úplně o něčem jiném než v předchozím týdnu,“ řekl.

Basketbalisty devátých Svitav dotáhl k výhře nad Ostravou, která drží poslední postupové místo, Nicchaeus Doaks, jenž nastřílel 30 bodů. Dva poslední přidal, když v poslední sekundě odpověděl na šťastnou trojku Vojtěcha Bratčenkova a zajistil výhru 85:83.

Výsledek nakonec může Východočechy posunout do play-off.

Ještě o bod více - 31 - dal kolínský Ladislav Horák, který dovedl svůj tým k vítězství 82:63 nad USK Praha.

Michal Křemen se při nečekaném vítězství svého Brna nad Opavou 82:77 blýskl triple-double: pobral 16 bodů, 13 doskoků a 10 asistencí.