John Wall (vpravo) z Washingtonu využívá clony spoluhráče Markieffa Morrise,...

John Wall (vpravo) z Washingtonu využívá clony spoluhráče Markieffa Morrise, aby setřásl Damiana Lillarda z Portlandu. | foto: AP

Portland po třech prohrách uspěl. Bryant zklamal Djokoviče s Ovečkinem

• 7
Basketbalisté Portlandu ukončili sérii tří porážek a v úterním utkání NBA porazili Washington 116:109, byť až po prodloužení. Ústřední postavou vítězů byl rozehrávač Damian Lillard, který nasbíral 41 bodů a 11 asistencí. Tým se vítězstvím naladil na páteční duel s mistrovským Golden State.

Portland hrál doma poprvé po šesti zápasech na palubovkách soupeřů, z nichž první tři vyhrál, ale ve zbytku vyšel naprázdno. „Po třech porážkách za sebou bylo tohle vítězství nutné,“ řekl Lillard, který dal v prodloužení devět z dvanácti domácích bodů. Jeho týmu výhra přinesla posun na šesté místo v Západní konferenci.

Svěřence Terryho Stottse čeká v pátek zápas na palubovce obhájců titulu z Golden State. V únoru suveréna ligy doma porazili 137:105, na čemž se pátý nejlepší střelec ligy Lillard podílel 51 body, a čeká se jeho další souboj s lídrem statistik Stephenem Currym.

Los Angeles Lakers si poprvé od ledna připsali dvě vítězství za sebou. Po překvapivém úspěchu proti Golden State přehráli Orlando 107:98. D’Angelo Russell k výhře přispěl 27 body, Jordan Clarkson přidal 24 a Julius Randle 23 bodů.

Počtvrté z posledních pěti domácích utkání nehrál Kobe Bryant, čímž nepotěšil přítomné diváky, mezi nimiž byli i tenista Novak Djokovič, hokejista Alexandr Ovečkin či fotbalista Robbie Keane.

San Antonio zabralo po prohře v Indianě a zvítězilo na hřišti Minnesoty 116:91. Spurs hráli bez trenéra Gregga Popoviche (zastoupil ho Ital Ettore Messina) a odpočívajících Tima Duncana a Manua Ginobiliho. Chyběl i Tony Parker, který si v předchozím utkání poranil palec na noze.

Parkera v základní sestavě ho na rozehrávce nahradil devětatřicetiletý Andre Miller, kterého se v průběhu sezony zbavila právě Minnesota, a přispěl k výhře 13 body a pěti asistencemi. Lídrem byl LaMarcus Aldridge s 29 body.