SÁM VOJÁK V POLI. Brankář Petr Mrázek z Detroitu v utkání pod širým nebem proti Coloradu. | foto: AP

Brankář Mrázek ve vatě: Na Colorado pod širým nebem nikdy nezapomenu

• 4
Denver (Od našeho spolupracovníka) - Když začal během druhé třetiny vát silný vítr, zvířil ozdobnou vatu, z níž pořadatelé vytvořili falešný sníh, a pro Petra Mrázka se tak otevřela zajímavá scenérie. „Na zápas to však nemělo vliv,“ řekl český gólman Detroitu po víkendovém duelu pod širým nebem v Coloradu.

Mrázek si zápas Stadium Series užil dosytosti. Už proto, že na jeho konci slavil Detroit výhru 5:3 a on sám dokonce nahrával Darrenu Helmovi na poslední gól. Do poslední minuty byl však stav nerozhodný a právě český gólman držel v Denveru akcie hostů vysoko. I když chytal v horších podmínkách než normálně, proti černé obloze s odrazem světla od ledu.

„Byl to skvělý zážitek,“ popisuje opora Detroitu v rozhovoru pro iDNES.cz.

Jaké to je chytat ve větru, s vatou ve vzduchu a s 50 tisíci diváky na tribunách?
Velkolepé. Myslím, že hlavně pro diváky to byla super akce a atmosféra byla vynikající.

Hejduk rozhodl duel veteránů

Co jste říkal na podmínky na otevřeném stadionu?
Při zápase byl led super. Na pátečním tréninku pod sluníčkem to nebylo ideální, ale na samotný duel to bylo připravené perfektně. Na pravé straně byla ale díra v tribunách a jak to toho svítila světla, tak jsem tam moc dobře neviděl. Jednou mi tam málem přeskočil puk od červené čáry a naštěstí mi skončil na betonu. Ale jinak si myslím, že to měli skvěle připravené.

Ve druhé třetině se začalo měnit počasí. Vítr zvedal cáry bílé vaty a některé padaly i na led. Vadilo to?
Myslím, že to na zápas nemělo vliv. Ten vítr trochu člověk cítil. Pomohly mantinely a tvrzené sklo, díky tomu se to otupilo. Ale když jsem jen stál, vítr mě trochu tlačil.

I díky výhře jste si celou akci v Coloradu asi hodně užil, že?
Bylo to super, byli jsme tu dva dny v nádherném počasí. Sluníčko, modré nebe, které tady mají tři sta dnů v roce. Ale hlavní jsou jsou ty dva body, které jsme získali. Celkově to byl zážitek, na který nikdy nezapomenu.

V Detroitu jste se letos vypracoval na post brankářské jedničky...
Já se cítím velice dobře a snažím se neustále podávat co nejlepší výkony. Dělám všechno pro to, abych si pozici udržel. Ale sezona je dlouhá a potřeba jsou oba gólmani, neříkal bych, kdo je jednicka a kdo dvojka.

27. února 2016

O jedničce se však v souvislosti s vámi stále častěji mluví i pro reprezentační vrchol roku, zářijový Světový pohár v Torontu. Tušíte, jak na tom směrem k národnímu týmu jste?
Uvidíme, kdo teď bude nominovaný. Pokud bych se do českého výběru dostal a měl šanci si tam zahrát, byla by to pro mě obrovská čest.