Barbora Strýcová

Barbora Strýcová | foto: AP

Jsem sr..., klela Strýcová. Nejsi, říkal jí kouč. Pak skvěle otočila zápas

• 111
Prohrávala 2:6, 0:3. Házela raketou. Nedařilo se jí. Ale pak česká tenistka Barbora Strýcová na turnaji v Dubaji skvěle otočila zápas a postoupila do čtvrtfinále. Němku Julii Görgesovou ve 2. kole udolala po velkém obratu za hodinu a 45 minut 2:6, 6:3, 6:1. Pomohl jí i svérázný pohovor s koučem Tomášem Krupou.

Devětadvacetiletá fedcupová reprezentantka vstoupila do utkání ztrátou servisu. Úvodní set ztratila za půl hodiny.

Pomohla ji ale návštěva trenéra Krupy. „Musíš se trochu zkoncentrovat a ne jenom lámat rukama,“ radil jí. Strýcová opáčila: „Já to nedokážu, chápeš to? Jsem prostě sr..., nic víc nejsem.“

Stav 2:6 a 0:3? Pro Báru Strýcovou žádný problém! Česká tenistka si v zápase s Julií Görgesovou nevěděla rady, a vypadalo to na rychlý konec. Ve druhém setu však Bára vyhrála šest her v řadě, a srovnala na 1:1. V rozhodujícím třetím setu již dominovala 47. hráčka světa, která se po výhře 3:6, 6:3 a 6:1 může radovat z postupu do čtvrtfinále!V příloženém videu však můžete vidět, že se pro Báru dnešní zápas nevyvíjel příliš dobře. :-)

Posted by Tenis on Wednesday, 17 February 2016

Strýcová schovávala hlavu do ručníku. Vyčítala si, že opakuje chyby. „Ale pořád se dá hrát,“ přesvědčoval ji Krupa.

„Jenže já to nedokážu, chápeš?“ opakovala Strýcová v rozhovoru, který zachytily televizní kamery a mikrofony.

„Musíš. Dokážeš to. Nejsi takový sr... Pojď. Malinko to podrž, ona dělá spoustu chyb, musíš zůstat v zápase, to je celé. Jedem, zaber!“ motivoval ji Krupa.

Jak hrála Kvitová a spol.?

Zpravodajství z tenisových turnajů

Rychlé zlepšení nepřišlo, Strýcová ve druhé sadě brzy prohrávala 0:3. Pak ale nastal obrat: Češka vyhrála devět her v řadě a zápas už nepustila.

Není to poprvé, co temperamentní Strýcovou zachytily kamery, jak dává průchod emocím na kurtu. Známý je případ z finále turnaje v Praze v roce 2010, kdy si při poradě s bývalým koučem Jakubem Záhlavou ulevila: „Prostě mně mr.. v hlavě. Já na ní se.., mě nezajímá.“ A nakonec s Maďarkou Szavaovou prohrála.

Otakar Černý, tehdejší šéf sportu České televize, v reakci na vulgarity prohlásil, že už její zápasy na obrazovkách ČT nepoběží.

Nyní však po emotivní reakci přišel vítězný obrat - a Strýcová může vyhlížet čtvrtfinále. Její další soupeřkou bude bývalá světová jednička Ana Ivanovičová ze Srbska, která vyřadila nejvýše nasazenou Rumunku Simonu Halepovou.