Tomáš Satoranský | foto: Profimedia.cz

Play-off ve vážném ohrožení. Barcelona v Eurolize prohrála v Bambergu

• 4
Basketbalistům Barcelony s Tomášem Satoranským vážně hrozí, že se nedostanou do play-off Euroligy. V 6. kole nadstavbové části propadli v útoku a prohráli 70:74 na hřišti Bambergu. Na kontě tak mají jen dvě výhry a mohou spadnout až na sedmé místo ve skupině F. Satoranský si v utkání připsal osm bodů, dva doskoky a tři asistence.

Český reprezentant vstoupil do utkání hodně aktivně, rychle si připsal koš a dvě asistence, jenže už po čtyřech minutách měl dva fauly a musel střídat. Místo něj se na rozehrávce chytnul Pau Ribas a Satoranský se pak už do hry nedostával tak často jako v předchozích zápasech. Celkem odehrál 18 minut, tedy o deset minut méně, než má v osmifinále průměr.

A to i přesto, že se Barceloně v útoku vůbec nedařilo. Výrazněji se bodově prosadil jen Justin Doellman, autor 19 bodů. Ostatní hráči se střelecky trápili, zejména pak pivot Ante Tomič, který potvrdil slabou formu z předchozích zápasů a dal jen čtyři body.

Při nepřesné střelbě z dálky Barceloně chyběly právě body z pod koše. Toho Bamberg využil a ve třetí části odskočil na devět bodů. Hosté se sice ještě vrátili do hry, ale v poslední části získali domácí dvouciferné vedení a to už nepustili.

Ve skupině E si první výhru připsala Darussafaka, která doma udolala Crvenou zvezdu Bělehrad 69:66. Důležitou venkovní výhru vybojoval Panathinaikos Atény, který triumfoval 78:60 nad Cedevitou Záhřeb. Srbský pivot Miroslav Raduljica k tomu přispěl 21 body.

Euroliga basketbalistů, osmifinále - 6. kolo:

Skupina E:
Cedevita Záhřeb - Panathinaikos Atény 60:78
Darüssafaka Istanbul - Crvena zvezda Bělehrad 69:66
Unicaja Málaga - Kubaň Krasnodar 64:82

Skupina F:
Bamberg - FC Barcelona 74:70 (za hosty Satoranský 8 bodů, 2 doskoky, 3 asistence)