Hokejisté Bostonu slaví gól v utkání, v němž dosáhli na jubilejní 3 000. výhru...

Hokejisté Bostonu slaví gól v utkání, v němž dosáhli na jubilejní 3 000. výhru v NHL. | foto: AP

Pastrňák se vrátil do sestavy Bostonu a pomohl k jubilejní 3 000. výhře

• 13
Hokejisté Bostonu uspěli 4:1 na ledě New Jersey a vybojovali tak jubilejní 3 000. výhru v bohaté klubové historii. Ve svém prvním startu v NHL od 31. října 2015 k úspěchu Bruins pomohl i mladík David Pastrňák. Stejně jako zbylí Češi se ale v pátečním šestizápasovém programu do statistik nezapsal.

Tým „Original Six“ z Bostonu během základních částí NHL odehrál už 6 211 partií, z nichž po pátečním triumfu 4:1 z ledu New Jersey bylo rovných 3 000 vítězných. Jen jeden další tým v historii slavné soutěže posbíral více výher, velký rival Bruins z kolébky hokeje Kanady - Montreal Canadiens (3 283 výher).

„Tak vysoká cifra poukazuje na to, že tým hraje v lize už opravdu dlouho. Vždy jsem byl hrdý, že můžu vést tým z „Original Six“. Historicky máme hodně úspěchů a já doufám, že na ně budeme navazovat,“ řekl zámořským novinářům kouč Claude Julien.

1. David Krejčí (BOS), 35z.- 33b.(11+22)
2. Tomáš Plekanec (MTL), 42z.- 31b.(8+23)
3. Jaromír Jágr (FLA), 38z.- 30b.(14+16)
4. Jakub Voráček (PHI), 39z. - 26b.(4+22)
5. Martin Hanzal (ARI), 27z.- 20b.(5+15)
6. Jiří Hudler (CGY), 35z.- 20b.(5+15)
7. Radim Vrbata (VAN), 39z. - 18b.(10+8)
8. T. Fleischmann (MTL), 41z. - 17b.(8+9)
9. Michael Frolík (CGY), 30z. - 16b.(7+9)
10. Tomáš Hertl (SJS), 37z. - 15b.(4+11)

Proti Devils se do sestavy Bostonu vrátil David Pastrňák, jenž se po zranění rozehrával na farmě v AHL a později i juniorském šampionátu ve Finsku v dresu české reprezentace. Ve svém prvním startu v NHL od 31. října (17:52, +/-: 0, 1 střela) se bodově neprosadil, přestože operoval v elitní formaci po boku hvězdných spoluhráčů Patrice Bergerona a Louie Erikssona.

Bruins, které v posledním zápase v ofenzivě táhli útočník Ryan Spooner a obránce Colin Miller (oba 1+1), i nadále chybí zraněný David Krejčí. To marodka Devils je mnohem zaplněnější, když kromě lídra týmové produktivity Mika Cammalleriho nenastoupili ani s kolenem laborující veterán Patrik Eliáš a dále Jacob Josefson, Tuomo Ruutu, Tyler Kennedy, John Moore a David Schlemko. Aby toho nebylo málo, tak utkání pro zranění nedohrál Jiří Tlustý (6:30, +/-: 0).

Podobně jako bostonský Pastrňák dostal v pátek v prvním útoku důvěru i Andrej Nestrašil (17:39, +/-: 0, 2 střely) z Caroliny, jenž po rošádách způsobených zraněním Victora Raska nastupoval po boku bratrů Erica a Jordana Staalových.

Bodové statistiky si sice nerozšířil, ale jeho tým uspěl doma nad posledním celkem soutěže Columbusem jasně 4:1.

Rozdílový gól zaznamenal v 35. minutě švédský forvard Elias Lindholm. Stejný hráč se v závěru řádné hrací doby svou druhou trefou večera podepsal i pod pojistku do prázdné klece.

První hvězdou zápasu byl vyhlášen gólman vítězů Cam Ward, jenž pochytal 36 střel Blue Jackets. Premiéru v hostujícím dresu si odbyl obránce Seth Jones, jenž do Columbusu zamířil středeční výměnou s Nashvillem za centra Ryana Johansena.

Obhájci Stanley Cupu z Chicaga naplnili roli favorita, když na domácím ledě přehráli 3:1 Buffalo. V 19. minutě otevřel skóre obránce Niklas Hjalmarsson a stav 1:0 vydržel až do 52. minuty, kdy Sabres vrátil zpět do hry centr Ryan O’Reilly.

V 56. minutě se ale premiérového gólu v NHL dočkal Phillip Danault a v poslední minutě do prázdné klece výsledek pojistil kapitán Jonathan Toews. Lídr bodování soutěže Patrick Kane tentokrát nebodoval a český bek Michal Rozsíval zůstal jen mezi nehrajícími náhradníky Blackhawks.

Tři góly ze třetí třetiny stály za výhrou Tampy Bay 3:2 z ledu Edmontonu. U všeho podstatného byl s bilancí (1+2) obránce Victor Hedman. Rozdílovou branku obstaral v 56. minutě kapitán Lightning Steven Stamkos. Vítězství v sestavě slavili i útočník Ondřej Palát (16:05, +1, 2 střely) a obránce Andrej Šustr (19:30, +/-: 0, 1 střela).

O vítězi konfrontace mezi Anaheimem a St. Louis rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých měl poslední slovo kapitán domácích Ducks Ryan Getzlaf. Výhra 4:3 po nájezdech potěšila i navrátilce do sestavy Anaheimu Jiřího Sekáče (12:26, +/-: 0). Český útočník po třech duelech v roli nehrajícího náhradníka naskočil na levé křídlo třetí formace na místo Mika Santorelliho, kterého v předešlém zápase s Torontem tvrdě narazil na mantinel Roman Polák. Kouč Bruce Boudreau však popřel, že by měl Santorelli zdravotní potíže. Se Sekáčem si měl jen prohodit roli náhradníka. U dvou gólů Blues byl na ledě i Dmitrij Jaškin (11:46, +2, 2 střely).

New Jersey - Boston 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
32. Farnham - 3. Vatrano, 25. Spooner, 39. Hayes. 47. Miller. Střely na branku: 20:31. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. Spooner, 2. Seidenberg, 3. Miller (všichni Boston).

Carolina - Columbus 4:1 (1:0, 1:1, 20)
35. a 59. Lindholm, 17. J. Staal, 50. Terry - 30. Dubinsky. Střely na branku: 29:36. Diváci: 14 241. Hvězdy zápasu: 1. Ward, 2. J. Staal, 3. Lindholm (všichni Carolina).

Chicago - Buffalo 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
19. Hjalmarsson, 56. Danault, 60. Toews - 52. O’Reilly. Střely na branku: 45:29. Diváci: 22 142. Hvězdy zápasu: 1. Danault, 2. Crawford (oba Chicago), 3. Johnson (Buffalo).

Colorado - Nashville 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
15. Iginla, 18. McLeod, 28. Landeskog, 51. Barrie, 60. Skille - 3. Johansen, 23. Ellis, 37. Forsberg. Střely na branku: 27:22. Diváci: 17 680. Hvězdy zápasu: 1. Barrie, 2. Skille, 3. Comeau (všichni Colorado).

Edmonton - Tampa Bay 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
16. Schultz, 24. Pouliot - 44. Kučerov, 55. Hedman, 56. Stamkos. Střely na branku: 26:27. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Hedman (Tampa Bay), 2. Schultz (Edmonton), 3. Bishop (Tampa Bay).

Anaheim - St. Louis 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)
3. a 45. Kesler, 37. Perry, rozhodující sam. nájezd Getzlaf - 23. Reaves, 28. Brouwer, 37. Fabbri. Střely na branku: 39:28. Diváci: 16 250. Hvězdy zápasu: 1. Kesler, 2. Perry (Anaheim), 3. Pietrangelo (St. Louis).