Ciri ze Zaklínače 3

Ciri ze Zaklínače 3 | foto: CD Projekt Red

TOP 5 TÝDNE: Zaklínač 3 je hrou roku, čerpal z majestátní předlohy

  • 8
Andrzej Sapkowski by si jen těžko mohl přát větší poklonu svému knižnímu světu. Je navíc i „hvězdou“ aktuálního výběru toho nejzajímavějšího z událostí za poslední týden ve videoherním průmyslu.

Videoherní zpracování v podobě Zaklínače 3 totiž loni sklidilo hvězdná hodnocení, řadu ocenění a v čtenářské anketě Bonuswebu vyhrálo titul hra roku 2015. A to s takřka trojnásobným počtem hlasů.

Zaklínač 3 zvítězil v soutěži o hru roku

Sapkowski se na tvorbě přímo nepodílel, podle autorů projektu totiž na počítačové hry nahlíží skrz prsty. Scénáristé hry však jeho knihy detailně studovali a udržení spisovatelského tónu věnovali značné úsilí. V kombinaci s dechberoucí grafikou, propracovanou herní náplní a možností reálně ovlivnit dění ve virtuálním světe tak vznikl král roku 2015.

V naší anketě titul získal 4 667 hlasů, na druhém místě usedl Fallout 4 a to díky hlasům od 1 648 čtenářů a třetí příčka patří PC verzi Grand Theft Auto V, kterou podpořilo 1 599 lidí (podívejte se na kompletní výsledky).

Snaha ovlivnit zápas kvůli sázkám se hráčům vymstila

Profesionálové v Counter-Strike: Global Offensive zahodili roky tréninku a fixlováním zlikvidovali svou kariéru. Kvůli sázkařům loni na turnaji ovlivnili výsledek zápasu a autorská společnost Valve tehdy dočasně znemožnila jejich účast v dalších soutěžích.

Vývojáři kvůli podvodům na turnaji prohlásili, že rozsudek vynesou v roce 2016. K záležitosti se nakonec 5. ledna vyjádřili prostřednictvím oficiálního blogu a podvodníkům zakázali účast v soutěžích, které spolupořádají.

Rozhodnutí však pravděpodobně budou respektovat i organizace ESL a ESEA. Hráči tak nebudou mít možnost hrát na předních turnajích.

„I nadále budeme podnikat kroky, které považujeme za nutné pro ochranu profesionálního hraní Counter-Striku. A to včetně občasného zákazu pro jedince, kteří jsou ochotni zneužívat důvěry svých fanoušků,“ napsali autoři hry na blogu.

Klasická mapa Aztec naopak působí zastarale po vizuální i herní stránce.
V betatestu si člověk zahraje i mapy, které se již v předchozích titulech...
Adaptace mapy Inferno je graficky povedená. Je věrná předloze a zároveň působí...
Bídné modely v mapě de_nuke jsou ukázkou nedostatečné kontroly vizuální kvality.

Counter-Strike: Global Offensive

Éra virtuální reality začíná. Pořizovací cena však překvapila

Výrobce přilby pro virtuální realitu Oculus Rift spustil předprodeje. Finální cenovka je však oproti původním očekáváním téměř dvojnásobná. V Evropě totiž zařízení vyjde na 699 eur, tedy přibližně na 18 870 korun.

Přístroj se navíc prodává v objemném kufříku, a tak cena ještě naroste kvůli poštovnému (podrobnější informace). Češi se však zatím stresovat nemusí. Tuzemsko totiž není na seznamu dvaceti zemí, kam výrobce helmu rozesílá.

I navzdory vyšší pořizovací ceně se však po první várce zařízení jen zaprášilo. První objednávky by se zákazníkům měly dostat do rukou 28. března, další várka však bude dostupná nejspíše až v červnu.

Kompletní balení Oculusu Rift

Ovládání Oculus Touch

Torment: Tides of Numenera bude brzy dostupný veřejnosti

Titul Planescape: Torment je považovaný za jednu z nejlepších her na hrdiny vůbec. Jeho duchovní následovník Torment: Tides of Numenera tak v roce 2013 bez sebemenších problémů získal peníze prostřednictvím komunitního financování.

A letos se do rukou dostane i lidem, kteří ho tehdy na serveru Kickstarter nepodpořili. Betaverze titulu se totiž 26. ledna objeví v předběžném přístupu na Steamu, kde ji bude moci zakoupit kdokoliv.

Šéf vývoje Brian Fargo k tomu napsal: „V betaverzi se objevíte na začátku hry a na poměry betatestu je (dostupný obsah) poměrně robustní. Obsahuje úvodní části titulu (některé z nich jste již mohli spatřit v alfaverzi) a většinu první velké lokace Sagus Cliffs.“

Torment: Tides of Numenera
Torment: Tides of Numenera
Torment: Tides of Numenera

Torment: Tides of Numenera

PlayStation 4 se prodává „lépe než sušenky“

V Sony mohou již druhým rokem slavit. Konzole PlayStation 4 se totiž těší výjimečné oblibě. Jen v měsíci před Štědrým dnem se prodalo 5,7 milionu kusů a celkový počet prodaných konzolí se tak vyšplhal na 35,9 milionů.

Za loňský rok tak počet prodaných zařízení vzrostl o 17,4 milionů a celkové prodeje se díky tomu téměř zdvojnásobily.

PlayStation 4 je na trhu od listopadu 2013.

PlayStation 4
PlayStation 4
PlayStation 4

PlayStation 4