Jakub Voráček, Claude Giroux a Shayne Gostisbehere (zleva) se radují z gólu...

Jakub Voráček, Claude Giroux a Shayne Gostisbehere (zleva) se radují z gólu Philadelphie. | foto: AP

Voráček zazářil třemi body, Tlustý gólem pojistil výhru New Jersey

• 65
Po dlouhých třinácti zápasech bez vstřelené branky se v hokejové NHL trefil Jakub Voráček. Navrch přidal navíc ještě dvě asistence a svým nejlepším individuálním výkonem sezony společně s Radkem Gudasem (0+1) a brankářem Michalem Neuvirthem (29 zákroků) přispěli k výhře Philadelphie. Dále skóroval i Jiří Tlustý (1+0) a asistence sbírali Andrej Šustr (0+2), Marek Židlický, Roman Polák a Aleš Hemský (všichni 0+1).

Proti Carolině Jakub Voráček v úterý nastoupil nově na levém křídle druhé formace Philadelphie. Změna postu mu po boku parťáků Seana Couturiera a Wayna Simmondse výrazně prospěla. Poprvé v sezoně nastřádal tři kanadské body (18:05, +3, 7 střel, 1+2) a hlavně dosáhl své teprve druhé trefy v ročníku, když bez gólu byl předešlých třináct startů.

1. David Krejčí (BOS), 29z.- 29b.(9+20)
2. Tomáš Plekanec (MTL), 32z.- 27b.(7+20)
3. Jaromír Jágr (FLA), 28z.- 21b.(9+12)
4. Martin Hanzal (ARI), 25z.- 20b.(5+15)
5. Jakub Voráček (PHI), 31z. - 19b.(2+17)
6. Jiří Hudler (CGY), 27z.- 17b.(5+12)
7. T. Fleischmann (MTL), 32z. - 16b.(8+8)
8. Michael Frolík (CGY), 30z. - 16b.(7+9)
9. Radim Vrbata (VAN), 30z. - 15b.(9+6)
10. Tomáš Hertl (SJS), 29z. - 13b.(3+10)

Voráček se zapsal do střelecké listiny už po 23 vteřinách hry ve druhé třetině poté, co před brankářem Eddiem Läckem tečoval střelu obránce Radka Gudase (23:16, +1, 1 střela, 0+1). Hostům sice vrátil vedení svou druhou trefou Jeff Skinner, dlouho to ale netrvalo a opětovně srovnal Brayden Schenn. Před druhým odchodem do kabin pak navíc otočil výsledek Couturier po přihrávce Voráčka.

Třetí třetina poznala jediného střelce a k nelibosti fanoušků Flyers jím byl potřetí v daný večer aktivní Skinner, jenž dosáhl na čtvrtý hattrick kariéry v NHL (druhý za poslední tři starty). Kanadský útočník se ze tří branek radoval i v pátek proti Anaheimu a celkově za posledních šest utkání nasázel soupeřům devět gólů.

Za stavu 3:3 tak střetnutí přešlo do prodloužení, které v 62. minutě ukončil ofenzivně laděný bek Philadelphie Shayne Gostisbehere. Při brejku 2 na 1 jej ideálně uvolnil Voráček. „Asi by to neřekl nahlas. Do popředí by stavěl úspěch týmu, ale úleva byla patrná už z výrazu jeho tváře,“ komentoval bodové procitnutí Voráčka spoluhráč Simmonds.

Kromě kladenského útočníka se na úspěchu Flyers podepsal i gólman Michal Neuvirth, jenž pochytal 29 z 32 střel Caroliny. Třikrát jej ohrozil i krajan Andrej Nestrašil (17:07, -2, 3 střely), jenž vyšel na prázdno po pěti bodově vydařených startech.

Góly Lee Stempniaka a Jiřího Tlustého (12:45, +1, 2 střely, 1+0) společně s bezchybným výkonem gólmana Cory Schneidera (25 zákroků a druhé čisté konto sezony, 19. kariéry v NHL) stály za triumfem New Jersey 2:0 z ledu Buffala.

Druhý jmenovaný český útočník se stejně jako jeho kamarád Jakub Voráček z Philadelphie v úterý zapsal mezi střelce teprve podruhé v sezoně.

Tlustý, jenž se v pátek vrátil do sestavy Devils po návratu z marodky, se prosadil v otevíracím duelu ročníku proti Winnipegu a na další zásah čekal dlouhých sedmnáct startů.

Gólmana Linuse Ullmarka překonal v 45. minutě dělovkou z mezikruží a za svůj výkon byl zvolen druhou hvězdou duelu. Zkušený Patrik Eliáš (14:36, +/-: 0, 1 střela) tentokrát nebodoval.

Florida si v úterý poradila i bez nemocného Jaromíra Jágra, když na ledě Islanders uspěla jednoznačně 5:1. Newyorský celek tak přerušil svou skvělou sérii deseti zápasů, ve kterých vždy bodoval.

Hlavní postavou duelu byl elitní centr Panthers Aleksander Barkov, jenž si vylepšil statistiky gólem a dvěma přihrávkami. U jediné trefy Ostrovanů z hole Brocka Nelsona asistoval obránce Marek Židlický (16:04, +/-: 0, 1 střela, 0+1) a navázal tak na nedělní dva zásahy proti New Jersey.

25letý obránce Andrej Šustr (19:41, +2, 1 střela, 0+2) se poprvé v sezoně zapsal dvakrát do statistik v jednom zápase. K dosavadních čtyřem přihrávkám z úvodních 29 startů přidal v úterý další dvě asistence u divoké výhry Tampy Bay 5:4 po prodloužení v Torontu.

Kanadský celek v průběhu duelu vedl už 3:1. Finalisté posledního Stanley Cupu, v sestavě bez zraněného Ondřeje Paláta, však čtyřmi zásahy z přelomu druhé a třetí třetiny dokázali skóre otočit. V 54. minutě ale domácí Daniel Winnik za asistence Romana Poláka (16:16, +1, 3 střely, 0+1) poslal zápas do prodloužení. V něm se opět radovali hráči Tampy, v 63. minutě rozhodl Vladislav Naměstnikov.

Bez zraněného Tomáše Hertla uspěli hokejisté San Jose po výsledku 3:1 v Montrealu. Český centr se před zápasem připravoval v elitní formaci s Joem Pavelskim a Joem Thorntonem, kvůli potížím v dolní části těla ale nakonec nenastoupil. Domácí útočníci Tomáš Plekanec (16:52, - 2, 1 střela) a Tomáš Fleischmann (17:46, +1, 1 střela) se bodově neprosadili.

S domácím nezdarem 0:3 proti Coloradu skončila skvělá individuální bodová série Patricka Kana. Lídr bodování NHL a hlavní ofenzivní hvězda Chicaga odehrála proti Avalanche přes 23 minut a všechny tři střelecké pokusy jí zblokovali bránící borci soupeře. Po 26 bodově vydařených startech tak vyšel Kane poprvé s nulou (nejlepší počin mezi aktivními hráči NHL). Brankář Semjon Varlamov na čisté konto potřeboval 29 zákroků.

Výsledky NHL:

Buffalo - New Jersey 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
38. Stempniak, 45. Tlustý. Střely na branku: 25:21. Diváci: 18 297. Hvězdy zápasu: 1. Schneider, 2. Tlustý, 3. Stempniak (všichni New Jersey).

NY Islanders - Florida 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)
Branky: 33. Nelson (Židlický) - 22. Smith, 28. Barkov, 33. Ekblad, 42. Trocheck, 57. Huberdeau. Střely na branku: 34:16. Diváci: 13 656. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Barkov, 3. Smith (všichni Florida).

NY Rangers - Edmonton 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
6. Zuccarello, 28. McIlrath, 40. Nash, 60. Fast - 26. Hall, 39. Eberle. Střely na branku: 21:20. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Nash, 2. Zuccarello, 3. McIlrath (všichni Rangers).

Philadelphia - Carolina 4:3 v prodl. (0:1, 3:1, 0:1 - 1:0)
21. Voráček (Gudas),25. Schenn, 37. Couturier (Voráček), 62. Gostisbehere (Voráček) - 2., 24. a 50. Skinner. Brankář Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 32 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90,6 procenta. Střely na branku: 31:32. Diváci: 18 205. Hvězdy zápasu: 1. Skinner (Carolina), 2. Voráček, 3. Schenn (oba Philadelphia).

Toronto - Tampa Bay 4:5 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)
11. Bozak, 19. Van Riemsdyk, 32. Rielly, 54. Winnik (Polák) - 3. Kučerov, 40. Stralman, 46. Blunden (Šustr), 47. Marchessault (Šustr), 63. Naměstnikov. Střely na branku: 37:27. Hvězdy zápasu: 1. Naměstnikov (Tampa), 2. Bozak, 3. Van Riemsdyk (oba Toronto).

Dallas - Columbus 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
37. a 37. Seguin, 18. Oduya, 34. Goligoski (Hemský), 42. Janmark - 25. Hartnell. Střely na branku: 34:35. Diváci: 18 232. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. Seguin, 3. Goligoski (všichni Dallas).

Nashville - Calgary 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
6. Hodgson z trest. střílení - 33. Brodie, 62. Russell. Střely na branku: 22:21. Diváci: 15 431. Hvězdy zápasu: 1. Russell (Calgary), 2. Hodgson (Nashville), 3. Brodie (Calgary).

Minnesota - Vancouver 6:2 (2:0, 4:1, 0:1)
6. Vanek, 13. Zucker, 26. Parise, 29. Koivu, 33. Suter, 37. Scandella - 27. Hansen, 47. D. Sedin. Střely na branku: 41:31. Hvězdy zápasu: 1. Koivu, 2. Vanek, 3. Parise (všichni Minnesota).

Winnipeg - St. Louis 3:4 (1:0, 2:2, 0:2)
5. Scheifele, 26. Thorburn, 29. Stafford - 21. Brouwer, 39. Steen, 41. Tarasenko, 57. Stastny. Střely na branku: 36:26. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Allen (oba St. Louis), 3. Scheifele (Winnipeg).

Chicago - Colorado 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
15. Duchene, 22. Redmond, 59. Landeskog. Střely na branku: 29:27. Diváci: 21 473. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Duchene, 3. Landeskog (všichni Colorado).

Montreal - San Jose 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
38. Weise - 18. Marleau, 21. Pavelski, 30. Zubrus. Střely na branku: 27:18. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Pavelski (oba San Jose), 3. Beaulieu (Montreal).