Montrealský útočník Tomáš Plekanec (uprostřed) se raduje z gólu svého týmu se...

Montrealský útočník Tomáš Plekanec (uprostřed) se raduje z gólu svého týmu se spoluhráči Paulem Byronem (vlevo) a Larsem Ellerem. | foto: AP

Plekanec byl u jediné branky Montrealu, Hertl asistoval za San Jose

• 14
V přímé konfrontaci dvou nejproduktivnějších Čechů dosavadního průběhu NHL uspěl hostující David Krejčí, jehož Boston zvítězil 3:1 na ledě Montrealu. Krejčí se však neprosadil a navíc jej na část zápasu vyřadilo zranění zápěstí, domácí Tomáš Plekanec asistoval u jediné branky Canadiens. V dalším duelu si bod za přihrávku připsal i Tomáš Hertl ze San Jose.

V souboji tradičních rivalů NHL uspěl Boston 3:1 na ledě Montrealu díky třem zásahům z finální třetiny. Cenný skalp na ledě lídra Východní konference Bruins zajistili vyrovnáním na 1:1 při hře v oslabení Loui Eriksson, o pouhých 42 vteřin později navazující rozdílovou brankou Landon Ferraro a pojistkou Patrice Bergeron.

1. David Krejčí (BOS), 27z.- 27b.(9+18)
2. Tomáš Plekanec (MTL), 29z.- 26b.(7+19)
3. Jaromír Jágr (FLA), 26z.- 20b.(8+12)
4. Martin Hanzal (ARI), 25z.- 20b.(5+15)
5. Jiří Hudler (CGY), 25z.- 17b.(5+12)
6. Radim Vrbata (VAN), 28z. - 15b.(9+6)
7. Michael Frolík (CGY), 27z. - 15b.(7+8)
8. T. Fleischmann (MTL), 29z. - 15b.(7+8)
9. Jakub Voráček (PHI), 28z. - 15b.(1+14)
10. Tomáš Hertl (SJS), 28z. - 13b.(3+10)

Nejproduktivnější Čech v soutěži David Krejčí (15:01, +/-: 0) tentokrát nebodoval a navíc v průběhu druhé třetiny na chvíli odstoupil kvůli potížím se zápěstím. Do hry se sice vrátil, ale v závěrečné pětiminutovce zůstal opět mimo akci. Na marodce Bostonu již delší dobu figuruje druhý český útočník klubu, mladá kometa David Pastrňák.

Favorizovaný Montreal, jenž soupeře přestřílel 33:23, dlouho držel nejtěsnější vedení. Stav 1:0 domácím zajistil už v 9. minutě Paul Byron, asistenci si připsal Tomáš Plekanec (21:10, +1, 4 střely, 0+1). Tomáš Fleischmann (15:23, +/-: 0, 4 střely) zůstal už v sedmém navazujícím startu bez bodového zápisu.

Oba celky se utkají v odvetě 1. ledna v rámci tradiční akce NHL pod širým nebem - 2016 Bridgestone NHL Winter Classic.

Hokejisté San Jose si sice ze středeční návštěvy Edmontonu odváží alespoň bod za remízu 3:3 z řádné hrací doby, gól domácího Taylora Halla ze čtvrté minuty prodloužení je však odsoudil již k páté prohře v řadě.

Divácky nejatraktivnější byla třetí třetina utkání, v níž padlo pět branek. Prosadil se v ní i jediný Čech v zápase hostující Tomáš Hertl, jenž asistoval u trefy Patricka Marleaua na průběžných 2:2 z 52. minuty.

Krátce na to poslal Sharks do trháku Joe Pavelski, Oilers ovšem přispěchali s odpovědí. V 56. minutě srovnával na 3:3 Iiro Pakarinen a během nastavení proměnil přečíslení zmiňovaný Hall.

Zápas byl pikantní pro trenéra Edmontonu Todda McLellana, jenž poprvé po změně zaměstnavatele narazil na své předchozí svěřence.

Po pondělní výhře 5:2 nad Buffalem díky hattricku Radima Vrbaty uspěl Vancouver i ve středu, když pro změnu díky gólům svých švédských opor udolal 2:1 v poslední době stagnující Rangers. Tým z New Yorku, jenž aktuálně stále okupuje třetí pozici tabulky Východní konference, tak neuspěl už pošesté z posledních osmi startů.

Canucks poslal do vedení v 44. minutě využitou přesilovkou bek Alexander Edler, u ryze švédské akce ke všemu ještě proti švédskému brankáři Henriku Lundqvistovi mu asistovali bratři Sedinové. Rangers vrátil do hry v 49. minutě proměněným trestným střílením obránce Dan Boyle. V 50. minutě ale opět udeřili produktivní Sedinové, gól slavil Daniel a asistence putovaly na konto Henrika a obránce Edlera.

Vrbata (15:15, +/-: 0, 3 střely) tentokrát zkusil střelecké štěstí ve třech případech, Lundqvista ale nepřekonal.

Výsledky NHL

Montreal - Boston 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky
: 9. Byron (Plekanec) - 48. Eriksson, 49. Ferraro, 54. Bergeron. Střely na branku: 33:23. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Bergeron (oba Boston), 3. Byron (Montreal).

Colorado - Pittsburgh 2:4 (2:1, 0:0, 0:3)
6. Duchene, 15. Johnson - 48. a 51. Bennett, 11. Cullen, 50. Määttä. Střely na branku: 26:33. Diváci: 15 838. Hvězdy zápasu: 1. Bennett, 2. Hörnqvist (oba Pittsburgh), 3. Johnson (Colorado).

Vancouver - NY Rangers 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
44. Edler, 50. D. Sedin - 49. Boyle z tr. střílení. Střely na branku: 25:33. Diváci: 18 195. Hvězdy zápasu: 1. Edler, 2. D. Sedin, 3. Miller (všichni Vancouver).

Edmonton - San Jose 4:3 v prodl. (0:0, 1:0, 2:3 - 1:0)
27. Draisaitl, 49. Eberle, 56. Pakarinen, 64. Hall - 44. Braun, 52. Marleau (Hertl), 53. Pavelski. Střely na branku: 21:30. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Eberle, 2. Hall (oba Edmonton), 3. Braun (San Jose).