Nejproduktivnější Češi v dějinách NHL, Jaromír Jágr a Patrik Eliáš, se natahují...

Nejproduktivnější Češi v dějinách NHL, Jaromír Jágr a Patrik Eliáš, se natahují za pukem po vhazování. | foto: Thomas Gažda

Jágr po čtyřech zápasech bodoval, Florida však přišla o vítěznou sérii

• 142
Po čtyřech zápasech bez bodového zisku se připomněl dvěma asistencemi Jaromír Jágr, jenž figuroval u obou branek Floridy na ledě New Jersey. Výhru po výsledku 4:2 ovšem oslavili domácí Devils, čímž ukončili pětidílnou vítěznou šňůru Panthers. V dalších duelech z Čechů bodoval ještě Andrej Nestrašil (0+1), jenž asistoval u těsné výhry Caroliny 5:4 nad Arizonou.

Klíčem k nedělnímu triumfu New Jersey 4:2 nad rozjetou Floridou byl výkon gólmana Cory Schneidera a dvě trefy ze zahajovací třetiny. Jednička Devils pochytala 34 z 36 střel soupeře včetně jednoho trestného střílení.

1. David Krejčí (BOS), 25z.- 26b.(9+17)
2. Tomáš Plekanec (MTL), 28z.- 25b.(7+18)
3. Jaromír Jágr (FLA), 25z.- 20b.(8+12)
4. Martin Hanzal (ARI), 25z.- 20b.(5+15)
5. Jiří Hudler (CGY), 24z.- 16b.(5+11)
6. T. Fleischmann (MTL), 28z. - 15b.(7+8)
7. Jakub Voráček (PHI), 27z. - 15b.(1+14)
8. Michael Frolík (CGY), 26z. - 14b.(6+8)
9. Radim Vrbata (VAN), 26z. - 12b.(6+6)
10. Tomáš Hertl (SJS), 26z. - 12b.(3+9)

Skóre duelu otevřel už po 26 vteřinách od zahajovacího buly Lee Stempniak a ve 13. minutě navíc zvyšoval Kyle Palmieri. V prostředním dějství se hosté, kteří padli po pěti výhrách, ve dvou případech dotáhli na rozdíl jediné branky. U obou akcí figuroval Jaromír Jágr (18:45, +1, 1 střela, 0+2).

Evropský rekordman NHL proti svým bývalým spoluhráčům nejprve asistoval po vyhraném buly u trefy beka Aarona Ekblada. A po následném zásahu Adama Henriqua svou černou prací za brankou připravil palebnou pozici pro změnu pro Huberdeaua, který pak ještě těsně před druhým odchodem do kabin nevyužil trestné střílení.

V závěrečné třetině dotahující Florida domácí přestřílela 17:3, na vyrovnání ale proti skvělému Schneiderovi nedosáhla a Devils navíc uklidnila pojistka Mike Cammalleriho z 47. minuty. Jágr byl vyhlášen třetí hvězdou duelu. Domácí Patrik Eliáš (16:12, +1) tentokrát nebodoval a Jiří Tlustý je stále mimo hru se zraněním v horní části těla.

Po dvou sobotních přihrávkách u výhry 3:2 nad Montrealem se útočník Andrej Nestrašil (14:58, -1, 0+1) prosadil i o den později, kdy pro změnu jednou asistoval u těsného úspěchu Caroliny 5:4 nad Arizonou. Český útočník se podílel na důležitém průběžném vyrovnání na 4:4 obránce Rona Hainseyho z 56. minuty.

Odchovanec pražské Slavie tak poprvé v letošní sezoně NHL bodoval ve dvou navazujících startech a zlepšil se na průběžných 7 bodů (2+5) po dvaceti odehraných zápasech. Obránce Michal Jordán výkon svých spoluhráčů sledoval bohužel opět jen jako nehrající náhradník.

V dresu hostující Arizony utkání nevyšlo Martinu Hanzalovi, který byl na ledě u tří inkasovaných branek (16:12, -3, 2 střely) a hlavně seděl na trestné lavici u vítězné akce Caroliny. O výsledku 5:4 rozhodl až v čase 59:43 využitou přesilovkou bek Justin Faulk. Záporné hodnoty do tabulky +/- si odnesl také bek Zbyněk Michálek (19:19, -2, 1 střela).

Nezastavitelný Patrick Kane v neděli bodoval už ve 22. zápase za sebou, čímž stanovil nový klubový rekord Chicaga (překonal legendárního Bobby Hulla) a upevnil si svou vedoucí pozici v tabulce ligové produktivity. Americký reprezentant vévodí soutěži se 42 body (16+26) se sedmibodovým odstupem od druhého Tylera Seguina a Jamieho Benna z Dallasu (oba mají na kontě 35 zápisů).

O svou skvělou sérii však Kane proti Winnipegu málem přišel, když se prosadil až v samotném závěru. Obhájci Stanley Cupu vedli od 41. minuty po gólu Teuvo Teräväinena 2:1 a hlavní hvězda Blackhawks se zapsala do statistik až díky asistenci u pojistky Artemi Panarina do prázdné klece z 59. minuty.

Při dlouhodobé absenci zraněného Ondřeje Pavelce v bráně Winnipegu operoval Michael Hutchinson a připsal si 29 zákroků proti 31 střelám domácích. Obránce Michal Rozsíval stále čeká na svůj první bod sezony (17:48, +/-: 0, 1 střela), na nule zůstává už po jedenácti startech.

Výsledky NHL

Carolina - Arizona 5:4 (2:2, 1:0, 2:2)
3. Versteeg, 19. McClement, 27. E. Staal, 56. Hainsey (Nestrašil), 60. Faulk - 1. Rieder, 17. Grossmann, 47. Elliott, 54. Vermette. Střely na branku: 18:23. Diváci: 9 021. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal, 2. Lindholm, 3. Faulk (všichni Carolina).

Chicago - Winnipeg 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
18. Hossa, 41. Teräväinen, 59. Panarin - 26. Thorburn. Střely na branku: 32:31. Diváci: 21 749. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Crawford, 3. Teräväinen (všichni Chicago).

New Jersey - Florida 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
1. Stempniak, 13. Palmieri, 24. Henrique, 47. Cammalleri - 21. Ekblad (Jágr), 34. Huberdeau (Jágr). Střely na branku: 18:36. Diváci: 13 643. Hvězdy zápasu: 1. Henrique, 2. Cammalleri (oba New Jersey), 3. Jágr (Florida).

Edmonton - Buffalo 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
10. Purcell, 17. Eberle, 19. Hall, 38. Gazdic - 7. Eichel, 34. O’Reilly. Střely na branku: 28:34. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Nilsson, 2. Hall, 3. Purcell (všichni Edmonton).

Anaheim - Pittsburgh 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
21. Perry, 36. Stewart - 4. Määttä. Střely na branku: 25:24. Diváci: 15 836. Hvězdy zápasu: 1. Perry, 2. Kesler, 3. Gibson (všichni Anaheim).

NY Rangers - Ottawa 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
14. a 51. Brassard, 9. McDonagh, 59. Fast - 27. Methot. Střely na branku: 31:24. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. McDonagh, 2. Brassard, 3. Lundqvist (všichni Rangers).

Los Angeles - Tampa Bay 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
13. Andreoff, 21. McNabb, 24. Lucic - 21. Boyle. Střely na branku: 28:25. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. McNabb, 2. Quick, 3. Kopitar (všichni Los Angeles).