Radko Gudas v dresu Philadelphie.

Radko Gudas v dresu Philadelphie. | foto: Zdeněk Gažda

Drsňák Gudas tvrdě „sundal“ protihráče a tři zápasy si nezahraje

• 24
Radko Gugas v úterním zápase proti Ottawě řádil. Nejprve ranou od modré vyřídil Milana Michálka, pak loktem sestřelil Miku Zibanejada. Zatímco ze zranění Michálka (kterému střela zlomila ukazováček) ho nikdo neviní, druhý incident českému obránci Philadelphie neprošel. Za úder na hlavu mu disciplinární komise hokejové NHL vyměřila trest na tři zápasy.

Radko Gudas nestaví svou hru na důvtipné rozehrávce či ladném bruslením. Jeho hlavními přednostmi jsou síla, tvrdost a nebojácnost. Už v dresu Tampy děsil slabší útočníky drsnými bodyčeky a nezřídka se pouštěl i do bitek.

Post „zlého muže“, se kterým si není radno zahrávat, s radostí obsadil i ve Philadelphii. V této sezoně zatím nasbíral nejvíce hitů (118) i trestných minut (246) ze všech hráčů Flyers.

Nyní si na konto připsal i třízápasový trest, který dostal za nebezpečný úder na útočníka Ottawy Zibanejada. Celá situace se odehrála v obranném pásmu Flyers krátce po začátku třetí třetiny.

Domácí Philadelphia bránila těsné vedení 3:2, atmosféra byla napjatá. Zibanejad se hned po buly dostal k puku a chtěl vystřelit, v tom na něj skočil rozlícený Gudas. Při bodyčeku ovšem zvedl loket výše, než je přípustné. Rána tedy nemířila do hrudníku, ale do hlavy; otřesený útočník Senators už se do utkání nevrátil.

Gudasův nedovolený zákrok si můžete prohlédnout zde:

Zajímavé je, že český bek během zápasu nebyl vyloučen - rozhodčí pravděpodobně zásah na hlavu nepostřehli. Není divu, že kouč Ottawy Dave Cameron byl řádně rozlícený: „Bylo to přímo do hlavy, měl za to dostat pět minut. Pokud za ten faul nebude dodatečně potrestán, bude to šokující,“ chrlil ze sebe po zápase.

Cameronovo přání se vyplnilo. Disciplinární komise NHL si celý incident pečlivě prohlédla a rozhodla se Gudasovi udělit trest na tři zápasy.