• 0
Na závěr podzimní části ČFL viděli diváci v rámci 16. kola dva skvělé fotbalové momenty. Toho prvního byli svědky diváci v zápase Benešova s Pískem, kdy nechytatelnou dělovkou z přímého kopu na 1:1 vyrovnal domácí Martin Štancl. Benešov díky tomu zavelel k obratu a nakonec vyhrál 2:1. Na hřišti Brozan pak hosté z Převýšova předvedli fantastickou kombinaci, kterou stvrdili výhru na konečných 2:0. Podívejte se na video.

Brankář Benešova David Tetour v 8. minutě v zápase proti Písku vyběhl proti hostujícímu útočníkovi Filipu Řezáčovi. Domácí gólman první střelu píseckého střelce sice dobře pokryl, míč se ale odrazil jen zpátky k Řezáčovi a ten hosty poslal rychle do vedení - 0:1.

Trenér Benešova Luboš Zákostelský pro klubový web okomentoval smolný úvod zápasu: „Na nevyzpytatelné umělce jsme nezachytili začátek. Soupeř do zápasu vstoupil s větší energií a nasazením. Hrál jednoduché balóny za obranu, což pro nás bylo hodně nepříjemné. Postupem času jsme ale přidali v nasazení a agresivitě a získali i herní jistotu.“

To se projevilo v 35. minutě. Z přímého kopu parádně napřáhl domácí obránce Martin Štancl a brankář Písku Jakub Rondzik se tak natahoval zcela zbytečně.

V 66. minutě pak zlepšení hry Benešova potvrdil Josef Laštovka úspěšnou hlavičkou, kterou zároveň rozhodl o výhře domácích.

Trenér Zákostelský hodnocení utkání uzavřel slovy: „S výkonem hráčů i s podzimem jsem spokojený. Začátek sezony se pro nás sice vyvíjel špatně. Konec se však výrazně zlepšil, takže bude více klidu na zimní přípravu.“

Hosté z Převýšova v utkání s Brozany vedli po penaltě, kterou v 17. minutě proměnil Jakub Urbanec - 1:0. Ve 44. minutě pak jeden z hostujících záložníků skvělou kolmicí za domácí obranu nastartoval nádhernou akci.

Míč se po další přihrávce dostal až k úplně volnému Tomáši Labíkovi, který uzavřel nádhernou kombinaci do prázdné branky a stvrdil výhru Převýšova nad posledními Brozany výsledkem 2:0.

Výsledky 16. kola (19. hraného): Vltavín - Kolín 0:2 (0:1), MFK Chrudim - Dobrovice 5:3 (2:2), Tachov - Jirny 0:1 (0:1), Čáslav - Štěchovice 0:2 (0:1), Zápy - Domažlice 2:1 (0:0), Králův Dvůr - Viktoria Žižkov 2:3 (2:0), MAS Táborsko B - Most 3:1 (1:0), Benešov - Písek 2:1 (1:1), Benátky - Union 2013 2:0 (1:0), Brozany - Převýšov 0:2 (0:2).

1. Loko Vltavín 19 12 2 3 2 45:18 43
2. MFK Chrudim 19 13 2 0 4 40:20 43
3. SK Zápy 19 10 3 1 5 32:22 37
4. FK Králův Dvůr 19 8 5 2 4 25:16 36
5. Jiskra Domažlice 19 9 3 2 5 34:27 35
6. SK Viktorie Jirny 19 10 1 3 5 34:33 35
7. FK Viktoria Žižkov 19 10 0 3 6 36:22 33
8. SK Převýšov 19 10 1 0 8 31:23 32