• 0
V podzimní předehrávce jarního 16. kola fotbalového přeboru Jihočeského kraje řádili hráči Katovic a Želče. Oba celky vyhrály shodně 4:1. Zatímco lídr tabulky porazil Dražice, desátá Želeč vyzrála na Olešník. Poslední zápasy podzimu byly pohromou pro hostující týmy – dohromady získaly pouhý bod. Na zajímavé momenty se podívejte ve videu.

Na Katovice proti Dražicím se přišlo podívat 230 diváků, kteří tak trochu očekávali výhru domácích – ti totiž na vlastním hřišti ještě neprohráli.

Po půlhodině hry otevřel skóre Pavel Rejšek, který se na hranici malého vápna otočil kolem soupeře a mířil přesně. Ještě před pauzou zvyšoval na 2:0 Petr Hovorka. Ten si v pokutovém území zcela nehlídán zpracoval míč a z bezprostřední blízkosti jej mezi nohama gólmana hostí poslal do sítě.

I ve druhém poločase úřadoval Hovorka – ve 49. minutě si naskočil na rohový kop a nasměroval Katovice k osmé domácí výhře. Dražice sice po nedorozumění v obraně lídra soutěže snížily, jenže v závěru utkání uzavřel skóre na 4:1 Marek Chvosta.

„Na hřišti lídra i s dosti improvizovanou sestavou jsme sehráli velmi vyrovnané utkání a výsledek zcela neodpovídá dění na hřišti,“ komentoval zápas pro jihoceskyfotbal.cz trenér Dražic Miloš Veselý.

O poznání menší návštěva sledovala duel, který skončil stejným výsledkem. Želeč porazila před 50 přihlížejícími Olešník 4:1. Tři ze čtyř branek přitom vstřelila až ve druhém poločase. „Jsme rádi, že jsme poslední zápas v sezoně zvládli a přeci jenom v závěru vylepšili bodový zisk. V první půli jsme zbytečně inkasovali do šatny, ovšem v druhé jsme byli lepším týmem a zaslouženě získali tři body,“ radoval se trenér Želče Roman Lukáč.

Výsledky 16. kola: Čimelice - Rudolfov 0:0 (0:0), Písek B - Soběslav 2:1 (0:0), Katovice - Dražice 4:1 (2:0), Jankov - Prachatice 2:1 (1:1), Želeč - Olešník 4:1 (1:1), Dačice - Veselí 1:0 (0:0), Sedlice - Osek 3:1 (1:0), Planá n.L. - Hluboká 2:0 (0:0).

1. SK Otava Katovice 16 11 3 2 37:12 36
2. SK Jankov 16 10 4 2 29:10 34
3. FK Rašelina Soběslav 16 10 0 6 33:18 30
4. SK Rudolfov 16 8 4 4 30:15 28
5. FC Písek B 16 7 5 4 25:19 26
6. TJ Hluboká nad Vltavou 16 8 2 6 20:23 26
7. FK Olešník 16 8 1 7 30:25 25
8. TJ Osek 16 7 3 6 28:21 24