• 0
Fanoušci, kteří dorazili na zápas 16. kola divize E mezi domácím Dolním Benešovem a Havířovem, měli možnost na trávníku spatřit bývalou výraznou postavu nejvyšší soutěže. Miroslav Matušovič se představil v hostujícím dresu a povedeným přímým kopem dokonce poslal Havířov do vedení. Z výhry se nakonec ovšem radovali domácí. Na ty nejdůležitější fotbalové momenty kola se podívejte na videu.

Baníku v roce 2004 dopomohl k titulu osmi góly, později se dvakrát ze stejné trofeje radoval se Spartou. Aktuálně působí Miroslav Matušovič coby hrající trenér a manažer Havířova. Zároveň od října 2015 zastává i roli asistenta trenéra Korytáře v Baníku Ostrava.

Přes několik funkcí je ovšem stále velice platným i na hřišti. Byla to jeho levačka, která ve 13. minutě zakroutila balón z přímého kopu k pravé tyči branky Dolního Benešova. Teprve devatenáctiletý gólman domácích Ondřej Kolenko byl v tu chvíli bez šance.

Domácí se ale brankami Adamíka a Rubého dostali na začátku druhého poločasu do vedení. Za Havířov sice z penalty v 77. minutě srovnal Jakub Hottek, v 90. minutě ale o posledních třech podzimních bodech pro Benešov rozhodl dvoubrankový Ondřej Adamík.

Ze standardní situace se ale skvěle netrefil jen Miroslav Matušovič. Pravý horní roh branky Nových Sadů trefil Jan Nehyba v 73. minutě, a Hranicím tak zařídil alespoň bod za remízu.

Výsledky 16. kola: Dolní Benešov - Havířov 3:2 (0:1), Vsetín - Petřkovice 1:2 (1:0), Velké Karlovice - Val. Meziříčí 0:0 (0:0), Nové Sady - Hranice 1:1 (1:0), Nový Jičín - Rýmařov 0:0 (0:0), SFC Opava B - Brumov 5:0 (4:0), Slavičín - Krnov 3:0 (1:0), Frýdlant n.O. - Petrovice 2:2 (2:1).

1. FC Odra Petřkovice 16 13 0 3 33:10 39
2. FK Nové Sady 16 10 3 3 36:19 33
3. Lokomotiva Petrovice 16 9 3 4 28:9 30
4. TJ Valašské Meziříčí 16 9 2 5 28:19 29
5. FK Nový Jičín 16 7 6 3 23:14 27
6. FC TVD Slavičín 16 7 2 7 23:21 23
7. FC Elseremo Brumov 16 6 5 5 21:28 23
8. Slezský FC Opava B 16 6 4 6 24:20 22