Anaheimský Clayton Stoner padá po souboji s Martinem Hanzalem (vlevo) a...

Anaheimský Clayton Stoner padá po souboji s Martinem Hanzalem (vlevo) a Anthonym Duclairem z Arizony. | foto: AP

Hanzal si připsal další asistenci a Arizona slavila výhru v Anaheimu

• 17
Hokejisté Anaheimu v jediném pondělním duelu zámořské NHL podlehli na domácím ledě 3:4 po prodloužení Arizoně. Vítěznou branku vsítil v 62. minutě po chybě Ryana Getzlafa ze samostatného úniku Mikkel Boedker. Za vítěze si již svou třináctou asistenci sezony připsal Martin Hanzal.

Souboj Anaheimu s Arizonou proti sobě postavil konkurenty ze spodních pater Západní konference. Domácí Ducks se po katastrofálním vstupu do sezony, kdy padli devětkrát z úvodních deseti startů, pomalu zvedají. Před zápasem s Coyotes zvítězili čtyřikrát v řadě a po zahajovací třetině vše nasvědčovalo prodloužení dané série.

Slepenými góly z 6. a 7. minuty v podání Chrise Stewarta a Ryana Keslera totiž Anaheim rychle odskočil do vedení 2:0. V prostředním dějství ale hosté přidali a z dvanácti střeleckých pokusů na bránu Frederika Andersena vytěžili tři góly zajišťující obrat na 2:3.

U první trefy z přesilovky v 23. minutě v podání mladíka Anthony Duclaira si asistenci připsal i Martin Hanzal (22:11, -2, 4 střely, 0+1), pro kterého to byla již třináctá gólová přihrávka sezony (12 zápasů - 0+13).

V daném ohledu se elitní centr Arizony drží na popředí tabulky NHL, třináct přihrávek nasbírali ještě montrealští beci P.K. Subban s Andrejem Markovem, dallaský John Klingberg a útočníci Johnny Gaudreau z Calgary a Patrick Kane z Chicaga. Lídrem statistiky přihrávek je se 14 zápisy dallaský Tyler Seguin.

Stav 2:3 pro Arizonu ovšem do konce řádné hrací doby nevydržel, když Anaheim z velké snahy o vyrovnání nakonec vytěžil v 52. minutě branku finského beka Sami Vatanena. Za stavu 3:3 se tak šlo do prodloužení, ve kterém zadovkou mylně hledal spoluhráče Ryan Getzlaf a rychlík Mikkel Boedker se ze samostatného úniku nemýlil - 3:4 pro hosty.

Arizona si tak připsala sedmou výhru ze čtrnácti odehraných partií. Přispěl k ní kromě zmiňovaného Hanzala i obránce Zbyněk Michálek (19:00, +/-: 0), za domácí naopak kvůli zranění opět nenastoupil Jiří Sekáč.

Výsledek NHL

Anaheim - Arizona 3:4 v prodl. (2:0, 0:3, 1:0 - 0:1)
6. Stewart, 7. Kesler, 52. Vatanen - 36. a 40. Domi, 23. Duclair (Hanzal), 62. Boedker. Střely na branku: 36:28. Diváci: 13 864. Hvězdy zápasu: 1. Boedker (Arizona), 2. Vatanen (Anaheim), 3. Domi (Arizona).