Slavia - Bohemians 2:2, Deliho chyby napravoval kanonýr Škoda

• 61
Vršovické derby mělo šťastného i smutného hrdinu. Nejdřív se slávistický obránce Simon Deli nachomýtl ke dvěma trefám fotbalistů Bohemians, ale pak jeho spoluhráč Milan Škoda dvěma góly vyrovnal. Souboj rivalů z jedné městské části skončil nerozhodně 2:2.

V dosavadním průběhu sezony byl Deli nejlepším hráčem Slavie, ale v neděli odpoledne neměl svůj den. Nešikovně se přimotal k oběma gólům Bohemians.

Nejdřív chtěl v deváté minutě skluzem odvrátit Jiráskův centr z levé strany, ale místo toho srazil míč do vlastní sítě.

Dvacet minut nato se opět pustil do skluzu, když chtěl obrat o míč pronikajícího Mosqueru, ale místo toho přes něj protihráč přepadl. Hlavní rozhodčí Lerch neváhal a nařídil penaltu, kterou bezpečně proměnil Jindřišek.

„Jako skoro pokaždé jsme začali strašidelně. Tentokrát to byl extrém - vlastní gól a pak ještě penalta,“ zlobil se slávistický trenér Dušan Uhrin. „Úvodních pětadvacet minut jsme hráli pasivně, nepřistupovali jsme k hráčům soupeře. Vzchopili jsme se až od třícáté minuty.“

Slušně zaplněný Eden (skoro 14 tisíc fanoušků) jako by nevěřil. Vždyť do bitvy o krále Vršovic, jak derby nazývaly oba kluby, šla Slavia jako favorit. Místo toho do té doby ani jednou nevystřelila a Bohemians vedli o dva góly.

Zápas však měl ještě jednu výraznou postavu - spolehlivého kanonýra Škodu. Ten v dalším průběhu zápasu dvěma góly vyrovnal 2:2 a jeho tým se až do konce pral dokonce o tři body.

Slavia se zvedla až v závěru poločasu. A hned z toho byl gól - Piták, který 300. startem v samostatné české lize vstoupil do Klubu legend, parádní přihrávkou mezi obránci poslal do šance Škodu, který sám před gólmanem Zlámalem snížil.

Do přestávky mohlo být dokonce vyrovnáno. Sudí odpískal velmi přísnou penaltu po faulu na Voltra, ale Piták v klíčovém okamžiku selhal. Střelu k pravé tyči zneškodnil výborný brankář Zlámal.

Ve druhém poločase se Slavia tlačila do útoku, ale její snaze chyběly velké šance, byť nějaké náznaky příležitostí si přece jen vytvořila. Jenomže Zmrhal střílel svou slabší pravou nohou, Frydrych hlavičkoval mimo, Škoda z přímého volného kopu rovněž bránu netrefil...

Už se zdálo, že slavit budou Bohemians, ale čtyři minuty před koncem vyrovnal opět Škoda. Brankář Zlámal sice reklamoval útočný faul, ale podle rozhodčího ho slávistický útočník přetlačil a hlavou poslal míč do brány čistě - 2:2.

Mimochodem, Škoda vyrůstal právě v Bohemians. Až dodnes vyšel proti svému bývalému klubu vždy naprázdno, ale tentokrát se stal hlavní postavou nedělního odpoledne. Dvěma góly se navíc přehoupl přes padesát ligových gólů v kariéře.

Slavia remízou ztratila na nejvyšší příčky, Bohemians jeden bod posunul ze sestupových příček.

„Je to pro nás hodně důležité,“ těšilo trenéra Romana Pivarníka z Bohemians. „Hráči pracují hodně důsledně. Snad nám to do konce podzimu vydrží a přetavíme to v lepší výsledky.“

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37