• 0
Vysoká nad Labem naposledy podlehla před čtyřmi koly Sokolu Kratonohy vysoko 0:4. Od té doby jen vítězí. Nejprve tým vyválčil vítězství 1:0 nad Novým Městem nad Metují a nad Broumovem, jasně rozdrtil Týniště 11:2 a v posledním 13. kole přeboru Královéhradeckého kraje svým fanouškům připravil jasnou výhru 4:0 proti Jičínu. Suverénně hrál i tým zmíněného Nového Města. Ten si doma poradil s Týništěm 3:0. Na ty nejzajímavější fotbalové momenty kola se podívejte na videu.

Trenér Vysoké Petr Silbernágl popsal zrod vítězství pro web fotbalunas.cz následovně: „Hosté byli zkraje utkání lepší, vytvářeli si i šance, my jsme byli pomalí a nepřesní při práci s balónem, vázla nám kombinace. Po změnách v rozestavení v průběhu poločasu se kvalita naší hry zvedla. Vedoucí branku vstřelil Homolka ukrytý na zadní tyči. Ve druhé půli jsme zaslouženě navýšili vedení na 4:0.“

Trefil se i nejlepší střelec týmu Vojtěch Pražák, který v 70. minutě nejprve oklamal bránícího hráče hostí a zkraje vápna levačkou poslal míč přímo k pravé tyči branky gólmana Jičína Puše. Jednalo se už o jeho sedmou trefu v této sezoně.

O šest minut později nicméně stejný hráč obdržel už druhou žlutou kartu v zápase, a domácí trávník musel tudíž předčasně opustit.

Podobně jistě jako Vysoká si počínal tým Nového Města nad Metují proti Týništi, které doposud nasbíralo pouhých pět bodů.

Branky Paďoura, Zákravského a Soumara zařídily vítězství 3:0. Trenér Miloš Killar pak o zápasu pro web fotbalunas.cz uvedl: „Náš výkon nepatřil mezi ty povedené, na tohoto soupeře to však naštěstí stačilo. Naše hra byla poznamenána nervozitou z „povinného vítězství“ nad posledním celkem tabulky, uklidnění přišlo až po vstřelení třetí branky. Za tři body jsem rád.“

Výsledky 13. kola (14. hraného): Náchod - Č. Kostelec 4:1 (2:0), Chlumec n. C. - Slavia HK 4:2 (1:1), Vysoká - Jičín 4:0 (1:0), Kratonohy - Broumov 7:0 (1:0), Nové Město - Týniště n.O. 3:0 (2:0), RMSK Cidlina - Kostelec n/O. 2:0 (1:0), Trutnov B - Provodov 1:4 (0:3), Rychnov n. K. - Dobruška 2:1 (1:0).

1. Sokol Kratonohy 14 12 2 0 0 59:12 40
2. FK Náchod 14 9 3 2 0 41:12 35
3. RMSK Cidlina Nový Bydžov 14 10 1 0 3 34:9 32
4. FK Vysoká nad Labem 14 10 0 0 4 40:18 30
5. FK Chlumec nad Cidlinou 14 9 0 0 5 51:29 27
6. FK Kostelec nad Orlicí 14 9 0 0 5 33:22 27
7. SK Jičín 14 6 1 3 4 31:17 23
8. FC Slavia Hradec Králové 14 7 0 2 5 37:24 23