• 0
Skvělá série lídra přeboru Libereckého kraje skončila. Na Chrastavu s Jiřím Štajnerem si doma vyšláply předposlední Hejnice. Jako jediný se za hosty prosadil právě Štajner, jeho gól ale stačil pouze na snížení skóre. V dresu Skalice se dvakrát trefil ghanský útočník Ali Osumanu, to stačilo ovšem pouze na remízu. Jaké fotbalové momenty kolo přineslo? Podívejte se na video.

Jednalo se už o jedenáctý gól Jiřího Štajnera v chrastavském dresu. Jakub Beneš, který nastřílel ještě o deset branek více, však tentokrát gólově mlčel.

Ve 29. minutě se za domácí Hejnice trefil Tomáš Koťátko, o 11 minut později jej napodobil David Neumann. Chrastava i přes první porážku zůstává nadále první. Manko druhého se ovšem ztenčilo, na lídra ztrácí pět bodů Sedmihorky.

Jiří Štajner v dresu Chrastavy

Štěstí zkoušel v dresech Mimoně, Nového Boru, Pardubic, České Lípy, Blšan, Mostu, Žatce či Staré Říše. Když hrál za Most, dojížděl do něj z Prahy, kde tehdy bydlel ve stejném domě jako kanonýr Sparty Leo Kweuke.

Ghaňan Ali Osumanu v posledním kole přeboru Libereckého vstřelil oba góly Skalice, za kterou aktuálně válí. Na výhru to ale nestačilo, hostům z Velkých Hamrů se nakonec podařilo během druhého poločasu vyrovnat díky trefám Palduse a Hlubučka.

Výsledky 13. kola (12. hraného): Frýdlant - Mšeno 0:2 (0:0), Železný Brod - Višňová 2:4 (2:3), Hejnice - Chrastava 2:1 (2:0), Košťálov - Doksy 5:2 (1:2), Bozkov - Lomnice 3:3 (1:1), Sedmihorky - Česká Lípa 1:2 (0:1), Skalice - Velké Hamry 2:2 (1:0).

1. Chrastava 12 11 0 1 51:11 33
2. Sedmihorky 12 9 1 2 34:15 28
3. Česká Lípa 12 6 2 4 21:20 20
4. Košťálov 12 5 2 5 26:28 17
5. Doksy 12 5 2 5 23:26 17
6. Velké Hamry 12 4 4 4 22:25 16
7. Višňová 12 4 3 5 27:26 15
8. Skalice 12 4 3 5 28:28 15