• 0
Olympia Hradec Králové téměř neomylně kraluje fotbalové divizi C. Platí to i po 13. kole, v němž porazila Jablonec nad Jizerou 3:0. Jednou brankou se blýskl bývalý záložník Jablonce Filip Klapka, který za sebou má 200 startů v nejvyšší soutěži. Nejen na jeho zásah se podívejte ve videu.

Olympia se kromě druhého nejlepšího útoku soutěže chlubí také nejpevnější obranou – v zápase se čtvrtým Jabloncem se tak čekalo poměrně dost gólů na domácí straně a méně těch z kopaček hostí.

Skóre otevřel už v 11. minutě Jan Novotný, který se po rohovém kopu nejlépe zorientoval v pokutovém území a z bezprostřední blízkosti nedal jabloneckému brankáři šanci. O čtyři minuty později přišel další klíčový moment utkání – hosté hráli po nedovoleném zákroku Františka Klímy po zbytek zápasu o deseti.

Přesilovku využil po půlhodině hry Peter Očovan, jenž zakončil povedenou kombinaci Olympie přesnou střelou z malého vápna. Další branka padla až v 71. minutě a postaral se o ni autor 19 prvoligových branek Klapka. Domácí překazili hostům rozehrání standardní situace a po rychlé sérii přihrávek se míč dostal až k hradeckému odchovanci, který neměl problém zvýšit na konečných 3:0.

Výsledky 13. kola: Olympia HK - Jablonec n.J. 3:0 (2:0), Letohrad - Suchdol 3:1 (3:0), Ústí n.O. - Kutná Hora 3:2 np (2:2), Vysoké Mýto - Trutnov 3:1 (2:0), Živanice - Litol 8:0 (4:0), Admira Praha - Semily 2:1 np (1:1), Dvůr Králové - Pěnčín-Turnov 3:4 (1:1), Jaroměř - Nový Bor 1:2 (0:2).

1. Olympia Hradec Králové 13 10 0 2 1 41:7 32
2. Živanice 13 7 3 0 3 42:17 27
3. Trutnov 13 8 1 0 4 33:22 26
4. Jablonec nad Jizerou 13 7 0 2 4 25:20 23
5. Kutná Hora 13 7 0 2 4 28:25 23
6. Vysoké Mýto 13 6 2 1 4 25:23 23
7. Letohrad 13 7 0 1 5 25:25 22
8. Pěnčín-Turnov 13 6 2 0 5 24:25 22