• 0
Fotbalisté Velkého Meziříčí se ve 13. kole MSFL utkali s Třebíčí. V dobře rozehraném utkání vedli ještě v 84. minutě 2:0, přesto se nakonec musí spokojit s bodem. Dvěma fatálními chybami umožnili hostujícímu Richardu Novotnému vyrovnat. Podívejte se na video.

Velké Meziříčí nastoupilo proti velkému rivalovi před plnými ochozy a v 59. minutě se poprvé radovalo z gólu – na centr z rohového kopu si naskočil Pavel Simr a tvrdou hlavičkou překonal hostujícího brankáře.

O čtyři minuty později už domácí vedli o dvě branky. Simr se opět zjevil nebezpečně blízko třebíčské sítě, tentokrát jej však ještě před gólovou střelou srazil obránce hostí. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Robin Demeter.

Domácí už doufali, že utkání dovedou do vítězného konce, jenže opak byl pravdou – a vyrovnání svému soupeři doslova darovali. Nejprve obraně Velkého Meziříčí totálně selhal ofsajd systém při standardní situaci a před bránou se zjevil trestuhodně osamocený Novotný, který snížil na 1:2.

Závěrečnou mizérii šestého celku MSFL podtrhla pomalá malá domů, jejíž směr vystihl Novotný. Domácí gólman byl hodně daleko z brány a míč stihl na poslední chvíli odehrát jen do střídajícího střelce hostů, který najednou upaloval zcela sám na prázdnou svatyni a vyrovnal na 2:2.

„Za dnešní výkon bych se chtěl všem našim fanouškům omluvit, utkání jsme měli velmi dobře rozehrané, ale nepochopitelný kolaps celého týmu v posledních patnácti minutách je naprosto neodpustitelný,“ zuřil po utkání pro klubový web trenér Libor Smejkal.

Výsledky 13. kola (14. hraného): Mohelnice - HS Kroměříž 3:1 (2:1), MFK Vyškov - SK Uničov 0:0 (0:0), SK Líšeň - MSK Břeclav 2:0 (1:0), Vítkovice - 1.FC Slovácko B 3:2 (2:2), Spartak Hulín - FC Hlučín 0:0 (0:0), HFK Olomouc - Otrokovice 0:2 (0:2), Velké Meziříčí - HFK Třebíč 2:2 (0:0), Fastav Zlín B - 1.SK Prostějov 1:1 (0:1).

1. Prostějov 14 9 4 1 27:15 31
2. Vítkovice 14 9 1 4 29:18 28
3. Uničov 14 7 4 3 21:11 25
4. Otrokovice 14 6 4 4 23:17 22
5. Hlučín 14 5 6 3 22:15 21
6. Velké Meziříčí 14 6 2 6 22:22 20
7. Kroměříž 14 6 2 6 22:22 20
8. Vyškov 14 4 7 3 25:14 19