Brankář Philadelphie Michal Neuvirth zasahuje proti střele Leona Draisaitla z...

Brankář Philadelphie Michal Neuvirth zasahuje proti střele Leona Draisaitla z Edmontonu. | foto: AP

Neuvirth pochytal 45 střel a asistoval u gólu, Flyers ale znovu padli

• 32
Hokejový brankář Michal Neuvirth v úterý vychytal 45 střel a díky rozehrávce si připsal i jednu asistenci, přesto neodcházel jako vítěz. Jeho Philadelphia podlehla kanonádě Edmontonu 2:4 a padla už popáté v řadě. Zklamaní byli i Jiří Hudler s Michaelem Frolíkem (oba 0+1), jejichž Calgary padlo 3:6 v Coloradu. K výhře naopak přispěli obránci Marek Židlický (0+1) z Islanders a Jakub Kindl (0+1) z Detroitu.

Den po porážce 1:4 ve Vancouveru nestačili trápící se hokejisté Philadelphie na dalšího kanadského soupeře, když pro změnu padli 2:4 v Edmontonu. V brance Flyers tentokrát na místo Steva Masona dostal příležitost uzdravený Michal Neuvirth a i přes porážku se za svůj výkon rozhodně nemusel stydět.

Češi v NHL:

1. David Krejčí (BOS), 11z.- 15b.(7+8)
2. Tomáš Plekanec (MTL), 14z.- 12b.(5+7)
3. Jiří Hudler (CGY), 13z.- 11b.(4+7)
4. Jaromír Jágr (FLA), 9z.- 10b.(6+4)
5. T. Fleischmann (MTL), 14z. - 10b.(4+6)
6. Martin Hanzal (ARI), 9z.- 10b.(0+10)
7. Michael Frolík (CGY), 13z. - 9b.(3+6)
8. Aleš Hemský (DAL), 12z.- 7b.(1+6)
9. Radim Vrbata (VAN), 12z. - 6b.(3+3)
10. Ondřej Palát (TBL), 14z. - 6b.(2+4)

Domácí Oilers totiž soupeře přestříleli rozdílem třídy 49:22 a jen výkon Neuvirtha uchránil Philadelphii od debaklu. Edmonton otevřel skóre ve 20. minutě využitou přesilovkou Ryana Nugent-Hopkinse.

V prostřední dvacetiminutovce se však Flyers podařilo skóre otočit. Prosadili se Scott Laughton a Ryan White, kterému asistovali obránce Radko Gudas (19:55, +1, 2 střely, 0+1) a rozehrávající Neuvirth.

Klíčové okamžiky duelu se nicméně odehrály až ve třetí třetině, v níž stříleli góly jen domácí. Nejprve v 47. minutě vyrovnal na 2:2 Matt Hendricks a jen o minutu později přidal rozdílovou trefu Taylor Hall. Do prázdné klece pak svým druhým zásahem večera výsledek pojistil Nugent-Hopkins.

Výhru Edmontonu ale zakalilo odstoupení jedničky posledního draftu Connora McDavida, který si v závěru druhé třetiny přivodil zranění v horní části těla po pádu na zadní hrazení a týmu zřejmě bude delší dobu chybět.

Bez bodu opět zůstal český útočník Philadelphie Jakub Voráček (18:18, -1, 2 střely), jenž má po úvodních 12 startech na kontě jen hubené čtyři asistence.

Souboj Bostonu s Dallasem svedl proti sobě jedny z nejproduktivnějších útočníků úvodu nové základní části NHL. Jako jasní vítězové odcházeli hostující kanadští reprezentanti Jamie Benn (0+2) a Tyler Seguin (3+0), díky jejichž produktivitě Stars na ledě soupeře uspěli 5:3.

Domácí elitní centr David Krejčí (19:56, +/-: 0, 3 střely) po bodovém zisku z devíti úvodních startů Bruins (15 bodů, 7+8) vyšel podruhé za sebou naprázdno a v tabulce produktivity NHL se postupně propadl na průběžnou pátou příčku. Naposledy jej přeskočili Taylor Hall z Edmontonu (16 bodů, 6+10) a chicágský Patrick Kane (16 bodů, 7+9).

Na elitních dvou pozicích si pak navýšili náskok zmiňovaní tahouni ofenzivy Dallasu, Benn (20 bodů, 10+10) a Seguin (20 bodů, 8+12). Druhý jmenovaný v úterý proti svému bývalému klubu NHL zaznamenal svůj v pořadí sedmý hattrick kariéry a po právu byl zvolen první hvězdou duelu.

Zranění vyřadilo ze zápasu domácího mladíka Davida Pastrňáka a za Stars pro změnu nemohl nastoupit Aleš Hemský. Kromě Krejčího tak z Čechů nastoupil již jen nováček Dallasu Radek Faksa (14:19, +/-: 0), jenž i po svém devátém startu v NHL čeká na premiérový bod.

V konfrontaci Colorada s Calgary se střetly celky ze dna tabulky Západní konference. Po výsledku 6:3 si mírně polepšili Avalanche, které táhli za vítězstvím dva dvougóloví střelci Matt Duchene (2+0) a Jarome Iginla (2+1).

Domácí kanadského soupeře přestříleli 42:25 a kromě zmiňovaného dua střelců se výrazně zapsali do statistik ještě obránce Tyson Barrie (0+3) a útočník Nathan MacKinnon (1+2).

Za Flames, kteří si připsali už desátou porážku z úvodních třinácti startů, se jednou asistencí alespoň na zmírnění skóre podíleli útočníci Jiří Hudler (15:56, +/-: 0, 1 střela, 0+1) a Michael Frolík (17:37, -1, 2 střely, 0+1). Obránce Ladislav Šmíd opět figuroval jen mezi nehrajícími náhradníky.

Hokejisté Ottawy si v úterý připsali cenný skalp, když uspěli těsně 2:1 po prodloužení na ledě lídra NHL z Montrealu. Canadiens tak padli teprve potřetí z úvodních čtrnácti odehraných zápasů.

Senators se ujali vedení v 24. minutě gólem při hře v oslabení v podání Jean-Gabriela Pageaua. Netrvalo to však dlouho a z další početní převahy to byl již Montreal, kdo udeřil. V 27. minutě vyrovnával Dale Weise. Stav 1:1 pak vydržel až do prodloužení, které už po 34 vteřinách ukončil ottawský Kyle Turris.

Z Čechů se v zápase nikdo neprosadil. Domácímu Tomáši Plekancovi (17:59, -2, 5 střel) rozhodčí v úvodní třetině neuznali gól a Tomáš Fleischmann (15:05, +/-: 0) tentokrát nenavázal na zisk pěti bodů (2+3) z předešlých dvou startů. Ve vítězném dresu opět vynikal na útočníka nadprůměrným časem na ledě Milan Michálek (20:12, +/-: 0, 4 střely).

Po sobotní výhře 5:3 v Ottawě, ke které 33 zákroky přispěl i český gólman Petr Mrázek, se v úterní domácí partii Detroitu proti Tampě Bay do brány vrátil Jimmy Howard. Proti finalistům posledního Stanley Cupu pak pochytal 29 z 30 střel a výrazně pomohl Red Wings k výhře 2:1, za což byl zvolen druhou hvězdou utkání.

Přednost v hlasování zámořských novinářů dostal pouze mladý útočník domácích Dylan Larkin, jenž v 46. minutě vstřelil vítězný gól. U v pořadí první trefy Detroitu si připsal asistenci i český obránce Jakub Kindl (17:48, +2, 2 střely, 0+1).

Trenéru Jonu Cooperovi, jehož svěřenci padli popáté z posledních šesti představení, nepomohlo k oživení ofenzivy týmu ani proházení útočných formací. Na levém křídle si vyměnili první s druhou dvojicí Alex Killorn s Ondřejem Palátem (18:54, -1, 3 střely), který tak nově na ledě operoval po boku kapitána Stevena Stamkose. V sestavě Lightning nechyběl ani obránce Andrej Šustr (15:32, -2, 2 střely).

Boston - Dallas 3:5 (2:1, 0:2, 1:2)
Branky: 20. a 58. Eriksson, 8. Miller - 6., 25. a 42. Seguin, 38. Jokipakka, 50. Goligoski. Střely na branku: 39:19. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Jamie Benn (oba Dallas), 3. Eriksson (Boston).

NY Islanders - New Jersey 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 8. Nelson (Židlický), 58. Cizikas - 45. Zajac. Střely na branku: 34:24. Diváci: 12.122. Hvězdy zápasu: 1. Cizikas, 2. Nelson (oba NY Islanders), 3. Zajac (New Jersey).

NY Rangers - Washington 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Branky: 8. Lindberg, 18. Hayes, 22. Klein, 27. Brassard, 51. Stoll - 16. Ovečkin, 39. Johansson. Střely na branku: 21:34. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Brassard, 3. Lindberg (všichni NY Rangers).

Montreal - Ottawa 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 27. Weise - 24. Pageau, 61. Turris. Střely na branku: 37:27. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Anderson (Ottawa), 2. Condon (Montreal), 3. Turris (Ottawa).

Detroit - Tampa Bay 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 23. Sheahan (Kindl), 46. Larkin - 36. Kučerov. Střely na branku: 29:30. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Larkin, 2. Howard (oba Detroit), 3. Kučerov (Tampa Bay).

St. Louis - Los Angeles 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 36. Carter, 56. Pearson, 60. Lewis. Střely na branku: 24:34. Diváci: 17.529. Hvězdy zápasu: 1. Enroth (Los Angeles), 2. Allen (St. Louis), 3. Doughty (Los Angeles).

Colorado - Calgary 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)
Branky: 20. a 55. Duchene, 33. a 58. Iginla, 36. Johnson, 54. MacKinnon - 25. Gaudreau, 39. Bennett (Frolík), 48. Giordano (Hudler). Střely na branku: 42:25. Diváci: 14.408. Hvězdy zápasu: 1. Iginla, 2. Duchene, 3. Johnson (všichni Colorado).

Edmonton - Philadelphia 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)
Branky: 20. a 60. Nugent-Hopkins, 47. Hendricks, 48. Hall - 21. Laughton, 33. White (Gudas, Neuvirth). Střely na branku: 49:22. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 59:11 minuty, inkasoval tři branky z 48 střel a úspěšnost zásahů měl 93,75 procenta. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Hall, 2. Hendricks (oba Edmonton), 3. Neuvirth (Philadelphia).

San Jose - Columbus 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
Branky: 19. a 32. Pavelski - 7. Saad, 29. Hartnell, 39. Jenner, 40. Murray, 59. Calvert. Střely na branku: 43:24. Diváci: 15.491. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij (Columbus), 2. Pavelski (San Jose), 3. Hartnell (Columbus).