Hokejová Riga se raduje, vytvořila nový rekord KHL: na tři góly potřebovali...

Hokejová Riga se raduje, vytvořila nový rekord KHL: na tři góly potřebovali hráči lotyšského týmu pouhých 43 vteřin | foto: Profimedia.cz

Hokejová KHL má nový rekord: tři góly za pouhých 43 vteřin

• 7
O hokeji z ruské KHL v poslední době není tolik slyšet jako v nedávných dobách, kdy v ní zkoušel hrát tým Lev Praha, přesto nyní z východu přilétla jedna zajímavá zpráva.

Postarali se o ní hokejisté lotyšské Rigy, kteří vytvořili nový rekord soutěže, a sice v rychlosti, za kterou soupeři nasázeli tři góly. Týmu z Pobaltí k tomu stačilo pouhých 43 vteřin!

Odnesl to sibiřský Chanty-Mansijsk, pro který je potupa o to horší, že se Rize v této sezoně KHL příliš nedaří a v tabulce Západní konference je na předposledním místě.

Vše se událo už v průběhu první třetiny, kdy za stavu 1:0 pro domácí zvyšoval Miks Indrašis. Za pouhých 13 vteřin přidal třetí gól Marin Biševskis a za dalších 30 vteřin byl vytvořen rekord - to upravil na průběžných 4:0 Edgars Kulda. Dinamo nakonec v utkání zvítězilo 7:1.

Namlsaní hráči Rigy pak hned v následujícím utkání proti Jekatěrinburgu dokázali téměř podobný kousek. Tentokrát však na tři vstřelené branky potřebovali 104 vteřin, tedy o minutu víc.