Michael Frolík z Calgary vypomáhá ve skrumáži před brankářem Jonasem Hillerem a...

Michael Frolík z Calgary vypomáhá ve skrumáži před brankářem Jonasem Hillerem a tlačí se na Bobbyho Ryana z Ottawy. | foto: AP

Češi sbírali asistence v duelu Ottawy s Calgary, Hudler bral dva body

• 6
V souboji dvou trápících se celků hokejové NHL ve středu uspěla Ottawa 5:4 po samostatných nájezdech nad Calgary. Jednou asistencí se na tom podílel i útočník Milan Michálek, v dresu hostujících Flames se prosadili Jiří Hudler (0+2) a Michael Frolík (0+1).

Po sérii čtyř porážek se hokejisté Ottawy dočkali dvoubodového zisku, když na domácím ledě ve středu udolali 5:4 po samostatných nájezdech trápící se Calgary. Hosté tak padli pro změnu potřetí za sebou a celkově už poosmé z úvodních deseti zápasů.

Kritické situaci Flames navíc ještě přitížila ztráta brankářské jedničky Jonase Hillera. Švýcarský reprezentant odstoupil v průběhu třetí třetiny po kolizi s domácím útočníkem Bobbym Ryanem. Střídající Fin Joni Ortio naskočil do hry za nepříznivého stavu 3:4 a z pěti střel soupeře již neinkasoval. Flames se navíc využitou přesilovkou z 53. minuty v podání Sama Bennetta podařilo vynutit prodloužení a následné nájezdy.

1. David Krejčí (BOS), 8z.- 14b.(7+7)
2. Jaromír Jágr (FLA), 9z.- 10b.(6+4)
3. Tomáš Plekanec (MTL), 10z.- 10b.(5+5)
4. Martin Hanzal (ARI), 9z.- 10b.(0+10)
5. Jiří Hudler (CGY), 10z.- 9b.(3+6)
6. Aleš Hemský (DAL), 9z.- 6b.(1+5)
7. T. Fleischmann (MTL), 10z. - 5b.(2+3)
8. Michael Frolík (CGY), 10z. - 5b.(0+5)
9. David Pastrňák (BOS), 8z.- 4b.(2+2)
10. Tomáš Hertl (SJS), 9z. - 4b.(2+2)

V nich ovšem Ortio inkasoval po pokusech Kyla Turrise a Miky Zibanejada. Za Calgary naopak proti Craigu Andersonovi z trojice Colborne, Gaudreau, Monahan uspěl jen prvně jmenovaný.

Do zápasu zasáhli celkově tři čeští hokejisté a všichni se zapsali do statistik. Domácí útočník Milan Michálek (22:03, +1, 2 střely, 0+1), jenž byl po kapitánovi Eriku Karlssonovi (30:28) druhým nejčastěji nasazovaným hráčem Ottawy, si připsal ke dvěma vstřeleným gólům svou první asistenci sezony a ukončil tak čtyřzápasový bodový půst.

V dresu Calgary pak hned u dvou branek asistoval Jiří Hudler (18:48, +1, 1 střela, 0+2), jenž se zlepšil na devět bodů (3+6) z deseti zápasů, a svou v pořadí pátou asistenci sezony zaznamenal Michael Frolík (18:04, +/-: 0, 5 střel, 0+1). Obránce Ladislav Šmíd, který po nedávném návratu z marodky odehrál tři zápasy, figuroval tentokrát s krajanem Jakubem Nakládalem jen mezi nehrajícími náhradníky.

Konfrontace Washingtonu s Pittsburghem tradičně poutala pozornost fanoušků jako souboj Alexe Ovečkina a Sidneyho Crosbyho. Ani jedna ze zmiňovaných hvězd NHL se však ve středu neprosadila. Zatímco domácí Ovečkin (9 bodů, 5+4) vyšel naprázdno poprvé z úvodních sedmi startů, zatím málo výrazný Crosby v dosavadních devíti odehraných zápasech bodoval jen jednou (1+2 proti Floridě) a zůstává daleko za očekáváním.

Potěšit jej však mohl týmový výsledek, když si Penguins odvezli výhru 3:1 a naplno tak bodovali popáté z posledních šesti startů. Utkání dlouho napínalo fanoušky a čekání na první gól ukončil až v 42. minutě Jevgenij Kuzněcov.

Vedení ale Washingtonu dlouho nevydrželo, když už po 24 vteřinách hry srovnal Beau Bennett. V 44. minutě se pak prosadila druhá formace Pittsburghu s Jevgenijem Malkinem a zakončujícím Philem Kesselem. Letní posila z Toronta si připsala čtvrtou branku v novém dresu. Do prázdné branky pak výhru hostí v 59. minutě pojistil Nick Bonino.

Hubeným výsledkem 1:2 pro hostující Nashville skončila středeční partie na ledě San Jose. Sharks dokázali pozorného brankáře Pekku Rinneho překonat jen v jednom případě, na začátku třetí třetiny srovnával na průběžných 1:1 Joe Pavelski.

Klíčovou situací duelu byla 49. minuta, kdy domácího Martina Jonese překonal Calle Jarnkrok. Jediný Čech v utkání, útočník San Jose Tomáš Hertl (14:01, +/-: 0), se neprosadil a zůstává tak na čtyřech bodech (2+2) po devíti odehraných zápasech.

Ottawa - Calgary 5:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 2:3 - 0:0)
38. Z. Smith, 40. Ryan, 50. Turris, 51. Pageau (M. Michálek), rozh. nájezd Zibanejad - 25. Hamilton (Hudler), 45. Colborne (Hudler), 46. Russell (Frolík), 53. Bennett. Střely na branku: 23:38. Diváci: 16 923. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Turris (oba Ottawa), 3. Bennett (Calgary).

San Jose - Nashville 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
42. Pavelski - 4. Nystrom, 49. Järnkrok. Střely na branku: 21:24. Diváci: 15 219. Hvězdy zápasu: 1. Rinne (Nashville), 2. Pavelski (San Jose), 3. Jones (Nashville).

Washington - Pittsburgh 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
42. Kuzněcov - 42. Bennett, 44. Kessel, 59. Bonino. Střely na branku: 34:25. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. Kessel (oba Pittsburgh), 3. Kuzněcov (Washington).