• 0
Rezerva Letohradu B na své první body v přeboru Pardubického kraje i po 11. kole stále čeká. Ne tak ovšem Pardubice B a Chrudim B. První zmíněný tým jednoznačně porazil čtvrtou Poličku a nachází se jen vinou horšího skóre na druhém místě tabulky. Rezerva Chrudimi pak přestřílela páté Holice a za vedoucím duem zaostává o pouhopouhý bod. Na ty nejzajímavější fotbalové momenty kola se podívejte na videu.

Dva chrudimští dvoubrankoví střelci Martin Opina a Daniel Žalud a autor jednoho gólu Martin Malinský se postarali o výhru 5:3 nad Holicemi. Uvidí se, zda si rezerva Chrudimi udrží formu i na hřišti České Třebové, kde hraje příští kolo.

„Do tohoto utkání jsme vstupovali bez několika hráčů. Úvod zápasu jsme nicméně měli výborný a brzy jsme vedli 2:0. Bohužel nám vedení nevydrželo, když jsme o něj lehce přišli v závěru poločasu a po půli se tak začínalo nanovo. Čekal jsem, že budeme čelit soupeřovu tlaku, ale opak byl pravdou. Zlepšili jsme pohyb i osobní souboje a znovu odskočili o dvě branky. Holice sice ještě korigovaly z pokutového kopu, ale my přidali další pojistku. Chválím tým za morálku, zvedli jsme se a zaslouženě zvítězili se silným soupeřem,“ popsal průběh zápasu trenér rezervy Chrudimi Miroslav Teplý po vítězném klání s Holicemi pro web mfkchrudim.cz.

Pardubice B posunul na druhé místo svým hattrickem proti Poličce mladík Daniel Kovář. Hráč narozený roku 1996 předvedl skvělou pohotovost.

Nejprve už v 8. minutě ve vápně dorazil střelu spoluhráče, následně z bezprostřední blízkosti nadvakrát překonal gólmana hostí, aby svůj třígólový účet uzavřel v 65. minutě přesnou střelou z hranice velkého vápna. Jeho tým má po výhře nad Poličkou s vedoucím Spartakem Slatiňany shodný počet bodů.

Výsledky 11. kola (10. hraného): MFK Chrudim B - Holice 5:3 (2:2), Česká Třebová - Žamberk 2:0 (1:0), Třemošnice - M. Třebová 1:2 np (1:1), Choceň - Slatiňany 0:1 np (0:0), Pardubice B - Polička 4:1 (2:0), Lanškroun - Hlinsko 4:3 (1:2), Moravany - Přelouč 7:1 (4:0), Svitavy - Letohrad B 3:1 (1:0).

1. SK Spartak Slatiňany 10 6 2 0 2 23:8 22
2. FK Pardubice B 10 7 0 1 2 28:15 22
3. MFK Chrudim B 10 7 0 0 3 22:13 21
4. Sportovní kluby Polička 10 6 1 1 2 20:11 21
5. SK Holice 10 5 3 0 2 23:15 21
6. TJ Svitavy 10 6 0 2 2 27:17 20
7. FK Agria Choceň 10 6 0 2 2 16:9 20
8. Sokol Moravany 10 6 0 0 4 25:15 18