Brankář Winnipegu Ondřej Pavelec čelí šanci, do níž se dostal Brandon Bollig z...

Brankář Winnipegu Ondřej Pavelec čelí šanci, do níž se dostal Brandon Bollig z Calgary. | foto: AP

Mrázek a Pavelec na závěr přípravy NHL vychytali výhry, Palát dal gól

• 4
Po nabitém sobotním programu, ve kterém bodovali tři Češi a gólmani Petr Mrázek s Ondřejem Pavelcem vychytali svým barvám výhry, skončila herní příprava před ostrým startem sezony NHL už pro 28 z 30 týmů. Poslední přátelák mezi Washingtonem a Islanders se odehraje v neděli.

S šesti výhrami z osmi zápasů byl Detroit nejúspěšnějším týmem letošní přípravy. Vítězstvím skončily i poslední dvě generálky proti Torontu s bývalým dlouholetým trenérem klubu Mikem Babcockem.

V pátek Red Wings uspěli doma 4:2 (první hvězdou s 31 zákroky byl vyhlášen gólman Jimmy Howard) a v sobotu na ledě soupeře pro změnu 2:1 (druhou hvězdou s 28 zákroky byl vyhlášen Petr Mrázek). V obraně vítězů nenastoupil Jakub Kindl, v útoku ale nechyběl Tomáš Nosek (17:34, +/-: 0, 1 střela). V dresu Maple Leafs nechyběl Roman Polák (18:11, -1, 2 střely).

Mezi tři hvězdy zápasu se v sobotu dostal i další český gólman, Ondřej Pavelec. Winnipeg podržel na ledě Calgary 29 zákroky a přispěl tak k těsné výhře 3:2.

Jets v závěru utkání bránili vedení 2:0. V 44. minutě však pro Calgary, v sestavě s útočníky Jiřím Hudlerem (pro zranění nenastoupil do třetí třetiny, 10:20, -1, 1 střela) a Michaelem Frolíkem (16:43, +/-: 0, 3 střely), vykřesal naději Lance Bouma. Při následné hře Flames bez brankáře skóroval hostující Drew Stafford. Právě jeho branka byla nakonec vítěznou, když domácí ještě jednou snížili v čase 59:44 zásluhou Davida Jonese.

Florida s Jaromírem Jágrem (14:03, -1, 1 střela) v útoku nedokázala dovést do vítězného konce zápas proti Tampě Bay, ve kterém dlouho vedla 2:0. Obrat Lightning nastartoval v 55. minutě střelecky velmi aktivní Ondřej Palát (21:43, +1, 9 střel, 1+0), na kterého v 57. minutě navázal Brian Boyle a vše v čase 57:58 završil Jonathan Drouin.

Velký obrat a výhru Tampy však zastínily zranění útočníků Tylera Johnsona a Alexe Killorna, kteří odstoupili v průběhu duelu. Malý prostor z blíže nespecifikovaných důvodů dostal i český bek Andrej Šustr (7:40, +/-: 0). Veterán Martin Havlát se do sestavy Floridy nevešel, o jeho budoucnosti se má definitivně rozhodnout v pondělí.

Útočník Milan Michálek (19:00, +/-: 0, 0+1) asistoval u výhry Ottawy nad Montrealem po výsledku 5:4. Za hosty se představili jak elitní centr Tomáš Plekanec (18:04, +1, 1 střela), tak testovaný Tomáš Fleischmann (13:26, -1, 3 střely). Kopřivnický rodák v přípravě podával vyrovnané výkony, zda s ním Montreal podepíše smlouvu, ukážou nejbližší dny. První hvězdou zápasu byl zvolen forvard Kyle Turris, jenž asistoval u čtyř z pěti branek Senators.

Do statistik se v sobotu zapsal ještě Radim Vrbata (14:56, +/-: 0, 2 střely), jenž ve 4. minutě asistoval u otevírací branky Vancouveru v konfrontaci s Edmontonem. Stav 1:0 domácím vydržel až do třetí třetiny, ve které Oilers otočili výsledek. V čase 58:04 však Jannik Hansen poslal zápas do prodloužení a v něm za Canucks už po 29 vteřinách hry rozhodl Daniel Sedin.

Výsledky přípravy NHL:

Columbus - Nashville 7:1 (3:0, 1:1, 3:0)
8. a 54. N. Foligno, 27. a 45. Saad, 9. R. Bourque, 19. Boll, 55. Dubinsky - 22. Hodgson.

Ottawa - Montreal 5:4 (3:1, 1:2, 1:1)
5. Neil (M. Michálek), 10. M. Hoffman, 18. Ch. Wideman, 37. Mark Stone, 53. Ceci - 10. Weise, 28. Galchenyuk, 32. Gallagher, 60. Pacioretty.

Toronto - Detroit 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
41. Boyes - 34. Athanasiou, 40. A. Mantha. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal celý zápas, z 29 střel inkasoval jednu branku a měl úspěšnost zákroků 96,6 procenta.

Florida - Tampa Bay 2:3 (2:0, 0:0, 0:3)
13. D. McKenzie, 19. Bjugstad - 55. Palát, 57. B. Boyle, 58. Drouin.

Chicago - Dallas 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
33. a 57. Hossa, 42. P. Kane, 59. Shaw.

Anaheim - San Jose 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
30. Perry, 36. Fowler, 43. H. Lindholm, 49. Manson, 52. Bieksa - 28. DeMelo.

Calgary - Winnipeg 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
44. Bouma, 60. D. Jones - 24. Wheeler, 29. Chiarot, 59. Stafford. Brankář Ondřej Pavelec (Winnipeg) odchytal celý zápas, z 31 střel inkasoval dvě branky a měl úspěšnost 93,5 procenta.

Vancouver - Edmonton 3:2 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
4. Horvat (Vrbata), 59. Hansen, 61. D. Sedin - 44. B. Pouliot, 58. Nugent-Hopkins.

Los Angeles - Colorado 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
9. D. Brown, 15. Clifford, 26. Lewis, 53. Gáborík.