Slavia - Dukla 1:1, hosté vedli, ve druhé půli srovnal střelec Škoda

• 117
Minulý víkend doma zvládli derby se Spartou vítězně, v dalším pražském souboji proti Dukle uhráli fotbalisté Slavie remízu 1:1. Na gól Krmenčíka odpověděl ve druhém poločase sedmou brankou sezony Škoda a protáhl slávistickou sérii neporazitelnosti na šest ligových zápasů.

Slavia je v tabulce zatím pátá, tým z Julisky ji v nejvyšší soutěži ani na devátý pokus neporazil.

Trenér Slavie Uhrin musel udělat oproti vítěznému derby se Spartou tři změny v sestavě. Chyběli potrestaný Souček a zranění Štohanzl s Kenijou a především absence gruzínského tvořivého záložníka byla znát. Domácí vůbec nezachytili začátek zápasu a Dukla se rychle ujala vedení.

„Nemyslím si, že bychom měli nějakou euforii po derby, tu jsme zkrotili druhý den. Začali jsme utkání hrozně vlažně, nehráli jsme to, co jsme si řekli. Jsem rád, že jsme se pak vzchopili, za remízu jsem nakonec rád,“ řekl Uhrin.

Nejprve ještě Krmenčík na hranici malého vápna netrefil míč, ale v páté minutě už otevřel skóre, když sám před Berkovcem zužitkoval přihrávku od Přikryla. „Gól mě těší, ale těšil by víc, kdyby byl vítězný,“ řekl Krmenčík.

Hosté v úvodu ovládali střed pole a Slavia nestačila zachytávat jejich kombinace. Po čtrnácti minutách hlavičkoval ve výborné pozici úplně osamocený Berger, ale domácí branku minul. „Takových 25 až 30 minut jsme byli jednoznačně lepší. Tam se to možná trošku lámalo, kdybychom přidali druhou branku, měla by to Slavia těžké. Bohužel se nám to nepodařilo,“ litoval kouč Dukly Luboš Kozel, který v minulosti působil ve Slavii.

Až poté poprvé zahrozil i celek z Edenu. Škoda využil toho, že brankář Rada váhal s rozehrávkou, obral ho o míč, ale Bazal následně nedokázal přesně vystřelit. Slávisté po půlhodině přidali, zagresivnili hru a před přestávkou zatlačili soupeře před jeho vápno. V největší šanci se ve 41. minutě objevil po rohu Deli, ale hlavičkou těsně minul. Poté mohl být Berger hodně rád, že za úder do Pitákova obličeje dostal jen žlutou kartu.

Trenér Uhrin po pauze vystřídal špatně hrajícího Bazala, jako první však znovu zahrozili hosté. Na Hanouskův nadýchaný pas z hloubi pole si naběhl pravý bek Miloševič a trefil břevno.

V 58. minutě Slavii poškodil pomezní rozhodčí, který chybně odmával ofsajd a nepustil do zakončení v tutové šanci úplně osamoceného Pitáka. Vzápětí si na centr zprava naskočil a hlavou jen těsně minul.

Nápor domácích ale pokračoval a v 63. minutě už bylo vyrovnáno. Hostující obránci po přímém kopu Hrubého vyrazili dopředu a snažili se vystavit slávisty do ofsajdu, jenže se vzadu zapomněl Hanousek, asistent situaci pustil a Škoda na zadní tyči na dlouho nohu propasíroval míč skrz Radovy nohy do sítě. Dal svůj sedmý gól v ligové sezoně.

„Řekli jsme si, že budeme hrát ofsajd systém, ale já jsem o tom nevěděl. Fauloval jsem Latku u lajny, takže jsem to neslyšel. Před tím kotlem to není moc slyšet. Šel jsem normálně bránit a tím pádem to ofsajd nebyl,“ podotkl Hanousek.

„Hosté to blbě zahráli, já jsem si myslel, že nejsem v ofsajdu. Naštěstí jsem to prostřelil. Vytěžili jsme i z toho, že náš kotel hodně fandil, nám to pomohlo,“ řekl Škoda.

Přes deset diváků hnalo Slavii za vítěznou brankou, ale ta už v Edenu nepadla. Dukla opět Slavii neporazila. „Myslím, že v utkáních se Slavií jsme málokdy byli horší. Výsledky ovlivňuje efektivita a dnes to byl typický příklad. Slavia měla za sebou vítězné derby, i podle tabulky jsme byli spíš outsider. Určitě jsme ale nebyli horší a měli jsme víc šancí. Ale remíza je asi zasloužená,“ dodal Kozel.