FAKT JSME VYHRÁLI? Hráči Liberce se radují z nečekaného vítězství v Marseille.

FAKT JSME VYHRÁLI? Hráči Liberce se radují z nečekaného vítězství v Marseille. | foto: AP

Senzační liberecká výhra, suverénní Sparta. Jen Plzeň těsně prohrála

• 104
Šokující vítězství Liberce v Marseille, přesvědčivý výkon Sparty proti APOEL Nikósia a plzeňská porážka na hřišti silného Villarrealu - to byl pohárový čtvrtek z pohledu českých klubů. Po druhém hracím dni Evropské ligy už žádný z nich není bez bodu.

Největší senzaci způsobil Liberec, který gólem Coufala vyhrál v Marseille 1:0. Většinu zápasu se sice bránil a brankář Koubek se musel vytáhnout, aby vychytal všechny šance soupeře, ale šest minut před koncem hosté překvapivě udeřili.

Na přízemní střelu libereckého obránce gólman Mandanda nedosáhl a i když domácí ještě vyvinuli tlak, gól už nedali. Hosté naopak slavili hodně nečekané body, první ve skupině.

Dobře si vedla také Sparta, která doma přehrála APOEL Nikósia 2:0. Sparťané po remíze před dvěma týdny v Tripolisu poprvé ve skupině K vyhráli, získali tři body a bonus od UEFA 10 milionů korun.

Vítězství nad kyperským týmem bylo důležité pro další vývoj ve skupině, teď totiž Spartu čekají dva těžké zápasy s německým Schalke 04.

Jen Plzeň nevyhrála, nepovedlo se jí navázat na tři body z domácího zápasu proti Minsku. Dlouho ve Villarrealu držela cennou remízu a přečkala drtivý tlak, ale nakonec nadějný výsledek neudržela a prohrála 0:1. Závěrečných deset minut navíc dohrávala bez vyloučeného kapitána Procházky.