• 0
Peremene Gidion Jimmy. Nigerijský mladíček narozený roku 1997 svými góly táhne Náchod, který na vedoucí celek fotbalového přeboru Královehradeckého kraje z Kratonoh ztrácí čtyři body. V 10. kole se náchodský střelec dvěma trefami podílel na dvouciferné výhře domácích proti Dobrušce v poměru 11:1. Podívejte se na video.

„Při naší velké hráčské absenci jednostranná záležitost v režii domácích,“ stručně okomentoval jasnou výhru Náchoda trenér hostí Jakoubek pro web Dobrušky.

Už v 11. minutě mířil přesně do branky gólmana Jaška Akpem Ayikien. O šest minut později se v samostatném úniku prodral ke slovu zmíněný nigerijský talent Peremene Gidion Jimmy a zvyšoval už na 3:0. Do poločasu stačili domácí zvýšit na 7:1.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu domácí nadvlády. Náchodský kanonýr Marek Brich uzavřel svůj třígólový účet a Jimmy v 83. minutě hlavičkou zkrotil míč za záda Šenkýře, který nastoupil do brány Dobrušky na začátku druhého poločasu.

Nigerijec gólem uzavřel jedenáctibrankový zápas a osamostatnil se zároveň na druhé příčce tabulky střelců s 9 brankami. Za suverénním Jiřím Kořínkem z Kratonoh ovšem značně zaostává. Střelec vedoucího celku stačil za deset zápasů nastřílet těžko uvěřitelných 22 branek.

Výsledky 9. kola (10. hraného): RMSK Cidlina - Jičín 3:0 (2:0), Slavia HK - Č. Kostelec 8:3 (3:0), Kostelec n/O. - Provodov 6:3 (1:1), Náchod - Dobruška 11:1 (7:1), Chlumec n. C. - Broumov 3:1 (2:1), Vysoká - Kratonohy 2:7 (2:3), Trutnov B - Týniště n.O. 8:2 (4:1), Rychnov n. K. - Nové Město 2:1 (2:0).

1. Sokol Kratonohy 10 9 1 0 0 43:9 29
2. FK Náchod 10 7 1 2 0 33:9 25
3. FC Slavia Hradec Králové 10 7 0 1 2 34:15 22
4. FK Kostelec nad Orlicí 10 7 0 0 3 27:17 21
5. RMSK Cidlina Nový Bydžov 10 6 1 0 3 24:9 20
6. FK Chlumec nad Cidlinou 10 6 0 0 4 35:24 18
7. FK Vysoká nad Labem 10 6 0 0 4 23:16 18
8. SK Jičín 10 4 1 2 3 25:11 16