• 1
7:2, 8:0 a v posledním kole 9:1. Takové pro fotbal značně vysoké výsledky stačila v tomto ročníku Chrastava v čele s Jiřím Štajnerem připravit svým soupeřům. Tým okolo bývalého reprezentanta a hvězdy Hannoveru může působit, jako kdyby hrál dočista jiný sport. Štajner dva góly sám dal a na další přihrál. Nejlepší střelec soutěže chrastavský Jakub Beneš se též činil a zkompletoval dokonce hattrick. Co všechno přineslo 9. kolo fotbalového přeboru Libereckého kraje, se podívejte na videu.

8 utkání, 24 bodů a 39 vstřelených branek. Jediná kaňka na chrastavské kráse snad může být ta, že druhý tým soutěže Sedmihorky obdržel o dva góly méně než suverénní Spartak.

Ten se nadále spoléhá na svého nejlepšího střelce Jakuba Beneše, který se stačil trefit celkem třináctkrát, a především na tvůrce hry Jiřího Štajnera. Bezpochyby i ve svých 39 letech největší hvězda a ikona soutěže zasadila do týla bezmocných Doks dvě přesné rány.

Jiří Štajner v dresu Chrastavy

Nejprve si Štajner v 28. minutě skvěle poradil s centrem z vlastní půlky, kdy si míč dobře pokryl před dotírajícím obráncem Doks, aby následně lehkým lobem snadně překonal hostujícího brankáře.

Jeho druhá branka přišla v 79. minutě, kdy se postavil k penaltě. Dokský gólman špatně vystihl směr střely a bývalý reprezentační záložník bez větších problémů provedl exekuci přesně k pravé tyči. Chrastava se výsledkem 9:1 postarala o zatím nejvyšší kanonádu ročníku.

Výsledky 9. kola (8. hraného): Mšeno - Višňová 1:0 (1:0), Frýdlant - Česká Lípa 3:1 (2:0), Chrastava - Doksy 9:1 (4:1), Železný Brod - Velké Hamry 1:2 (0:1), Hejnice - Lomnice 2:5 (1:2), Košťálov - Sedmihorky 1:1 (1:1), Skalice - Bozkov 4:1 (0:1).

1. Chrastava 8 8 0 0 39:8 24
2. Sedmihorky 8 6 1 1 19:6 19
3. Skalice 8 4 1 3 20:17 13
4. Bozkov 8 4 1 3 15:17 13
5. Doksy 8 4 0 4 13:18 12
6. Višňová 8 3 2 3 20:13 11
7. Velké Hamry 8 3 2 3 10:16 11
8. Frýdlant 8 3 1 4 23:21 10