• 0
Nezasvěcený divák by si při pohledu na výsledky mohl pražský fotbalový přebor splést s hokejovou ligou. Třeboradice – Cholupice 5:3, Uhelné Sklady – Vršovice 7:2, ČAFC – Háje 5:3, Admira B – Bohemians Praha 3:4... Během 6. kola soutěže padlo dohromady 51 gólů. O největší kanonádu se ovšem postarala Zbraslav, která hned 8 branek vstřelila do sítě druhého celku tabulky Sokolu Královice. Suverénní výhra Přední Kopaniny už je pak téměř samozřejmostí. Jaké další momenty kolo přineslo, se podívejte na videu.

„Absolutně jsme neměli svůj den, sedli jsme si na zadek. Osm gólů je moc a jsme z toho hodně špatný,“ uvedl bezprostředně po prohře pro web fotbalpraha.cz trenér Královic Martin Hyský. Defenzivu Královic rozložil útok Zbraslavi na malé dílečky. Kanonádu řídili dva třígóloví střelci, Dominik Vašut a Svatopluk Sýkora.

Prvně jmenovaný střelec, odchovanec Bohemians 1905 Dominik Vašut, zápas prakticky rozhodl během úvodních 32 minut, do kterých vtěsnal své tři branky.

Královice na začátku druhého dějství sice z kopačky Jiřího Šmída snížily, o dvě minuty později je ovšem srazil vlastní gól Michala Krejči. V 56. minutě si pak vzal slovo autor druhého zbraslavského hattricku Svatopluk Sýkora. Zápas nakonec skončil 8:2.

Pomalu už se začíná stávat pravidlem, že Přední Kopanina své soky poráží rozdílem třídy. V ofenzivně laděném kole byl její soupeř ze Střešovic jediným celkem, který nevstřelil ani jednu branku. Kopanina „vyloupila“ jejich hřiště poměrem 4:0.

Trenér Střešovic se na adresu vítěze klání pro web Přední Kopaniny vyjádřil slovy: „Soupeř je natolik vyspělý, že prakticky nechybuje. Nejenom že nechybuje, nedělá nevynucené chyby, to je pro ně samozřejmost. A v tom se lišíme, my tam prostě pár těch nevynucených chyb vyrobíme. Oni ale nechybují ani pod tlakem. Proto jsme nedali gól a čtyři jsme dostali. Takže není o čem mluvit, vyhráli zaslouženě.”

Kolo bylo ještě neobyčejné i z hlediska poměrně vysokého počtu vlastních gólů. Diváci byli svědky celkem tří „vlastňáků“.

Výsledky 6. kola (7. hraného): ČAFC Praha - FC Háje 5:3 (2:0), Střešovice 1911 - Př. Kopanina 0:4 (0:1), Uhelné sklady - Union Vršovice 7:2 (3:0), Stodůlky - ABC Braník 1:2 (1:2), Admira Praha B - Bohemians 3:4 (2:2), Motorlet Praha B - Zličín 1:1 (1:1), Třeboradice - Cholupice 5:3 (1:3), Zbraslav - Královice 8:2 (3:0).

1. Přední Kopanina 7 7 0 0 24:1 21
2. Sokol Královice 7 5 1 1 23:15 16
3. ČAFC Praha 7 5 1 1 19:13 16
4. Třeboradice 7 5 0 2 24:17 15
5. Sportovní klub Zbraslav 7 4 2 1 22:9 14
6. Uhelné sklady Praha 7 3 2 2 28:14 11
7. Bohemians Praha a.s. 7 3 2 2 16:15 11
8. SK Union Vršovice 7 3 1 3 11:13 10