• 0
Ani bývalý fotbalový reprezentant Marek Heinz nezabránil porážce HFK Olomouc s Vítkovicemi. Ostravané vyhráli v devátém kole MSFL přesvědčivě 3:0 a na rozdíl jediného bodu se dotáhli na lídra soutěže Prostějov. Krásným volejem se prezentoval Adam Hruzík, který napálil míč vnějším nártem do horního rohu. Podívejte se na video.

Hvězdou duelu byl Marián Kovařík, jenž se z branky radoval hned dvakrát. Nejprve proměnil přihrávku od Vladimíra Mišinského, pak si tři minuty před přestávkou naběhl na dlouhý pas, přesprintoval obránce a obstřelil brankáře.

„Podruhé v řadě jsme venku vyhráli 3:0, což je samo o sobě skvělé, ať už se na hřišti děje cokoliv,“ hýřil pro klubový web spokojeností trenér Tomáš Pohorelli.

Třetí místo tabulky obsadil po vysoké výhře 4:1 nad Třebíčí Uničov. Hosté sice ovládli první poločas díky brance Dogui Meless Juniora, druhé dějství ovšem patřilo domácím. Hned po přestávce vyrovnal Aleš Krč a v 62. minutě už Uničov vedl – centr z rohového kopu si našel Roman Vejvoda.

Třetí gól přidal Tomáš Komenda, ale to nejlepší si fotbalisté Třebíče nechali na konec. Míč propadl ke střelci vyrovnávací trefy Krčovi, ten se na hranici pokutového území nerozpakoval a uklidil jej do šibenice hostujícího brankáře.

Výsledky 9. kola (10. hraného): HS Kroměříž - MSK Břeclav 3:0 (1:0), Mohelnice - Otrokovice 0:0 (0:0), MFK Vyškov - 1.FC Slovácko B 0:0 (0:0), SK Líšeň - FC Hlučín 1:1 (1:0), HFK Olomouc - Vítkovice 0:3 (0:2), SK Uničov - HFK Třebíč 4:1 (0:1), Velké Meziříčí - 1.SK Prostějov 3:2 (2:1), Fastav Zlín B - Spartak Hulín 1:1 (1:0).

1. SK Prostějov 10 8 1 1 21:10 25
2. MFK Vítkovice 10 8 0 2 22:9 24
3. SK Uničov 10 6 1 3 17:8 19
4. FC Velké Meziříčí 10 5 1 4 17:16 16
5. SK Hanácká Slavia Kroměříž 10 5 1 4 14:15 16
6. MFK Vyškov 10 4 3 3 23:12 15
7. FC Viktoria Otrokovice 10 4 3 3 20:11 15
8. FC Hlučín 10 4 3 3 16:11 15