Jiří Hudler (vlevo) slaví se spoluhráči gól Calgary.

Jiří Hudler (vlevo) slaví se spoluhráči gól Calgary. | foto: Reuters

Hudler se v přípravě blýskl dvěma góly, trefili se i Jaškin a Michálek

• 12
Hokejový útočník Jiří Hudler v úterním přípravném zápase zařídil výhru Calgary 2:0 nad Coloradem, když se podepsal pod obě branky. Jednu asistenci si připsal i Michael Frolík. V souboji Dallasu se St. Louis bodovali útočníci Aleš Hemský (0+1) s Dmitrijem Jaškinem (1+0) a ottawský Milan Michálek (1+1) byl u dvou gólů proti brankáři Ondřeji Pavelcovi z Winnipegu.

U již v pořadí čtvrté výhry Calgary z šesti dosavadních přáteláků sehráli klíčovou roli Češi, což potvrdilo i hlasování novinářů o třech hvězdách. Prvního Sam Bennetta (0+1) totiž doplnili Jiří Hudler (15:09, +2, 3 střely, 2+0) a Michael Frolík (16:06, +1, 6 střel, 0+1).

Flames v domácím prostředí přehráli Colorado 2:0, když se zmiňovaný Hudler prosadil v úvodu první i druhé dvacetiminutovky. Skóre otevřel už po 24 vteřinách hry a podruhé slavil v čase 21:00, když jej Frolík po své nevydařené střele našel volného v prostoru před brankou. O čisté konto se v bráně Calgary podělili Jonas Hiller (15 zákroků) a Karri Rämö (14 zákroků).

Po sérii čtyř porážek, z nichž ta poslední se navíc zrodila po hrozivém debaklu 1:8 s Minnesotou (konkurent Ondřeje Pavelce brankář Michael Hutchinson tehdy inkasoval šest branek), se hokejisté Winnipegu v přípravě poprvé dočkali výhry. Na domácím ledě arény MTS Centre v úterý porazili 4:3 po prodloužení Ottawu.

V bráně Jets tentokrát operovala očekávaná jednička Pavelec a tým podržel 22 zákroky. Dlouho to však na úspěch domácích opět nevypadalo, když po čtyřiceti minutách hry Senators vedli o tři branky. Bilancí (1+1) se na tom podílel i útočník Milan Michálek (17:11, +3, 1 střela, 1+1). Ve třetím dějství ale Winnipeg vrátily do hry trefy Blaka Wheelera, Drewa Stafforda a kapitána Andrewa Ladda. Prodloužení pak přetavil ve vítěznou trefu střelou z levého kruhu Mark Scheifele.

První start v přípravě si připsal útočník Aleš Hemský (16:01, +1, 1 střela, 0+1), jenž kvůli rekonvalescenci raději vynechal úvodní duely Dallasu. Na startu druhé třetiny se pak asistencí společně s Jasonem Spezzou podílel na otevírací trefě Mattiase Janmarka. Kromě Hemského za Stars na ledě bojoval i mladík Radek Faksa (12:54, -1, 1 střela).

Hosté ze St. Louis ovšem následně čtyřmi góly otočili skóre ve svůj prospěch. Ještě v prostředním dějství se prosadili v přípravě skvěle hrající (ze 4 startů má 3 body, 2+1) Dmitrij Jaškin (12:43, +/-: 0, 2 střely, 1+0), týmová hvězda Dmitrij Tarasenko a testovaný Scottie Upshall. Ve třetí třetině ještě přidal pojistku Troy Brouwer.

Útočník Tomáš Hertl (15:32, +/-: 0, 1 střela, 0+1) si připsal jednu asistenci u domácí výhry San Jose 2:1 nad Vancouverem. Odchovanec pražské Slavie se podílel na prvním zásahu duelu v 10. minutě z hole Tommy Wingelse. Canucks vyrovnali těsně před prvním odchodem do kabin, trefil se Jared McCann. O vítězství Sharks ale rozhodl v 28. minutě bek Brent Burns.

V rámci propagace NHL v menších městech (projekt Kraft Hockeyville) se letos v Johnstownu střetly celky Pittsburghu a Tampy Bay. Za Penguins sice nenastoupil kapitán Sidney Crosby, dobrou formu ovšem prokázal Jevgenij Malkin (1+1) s parťáky Hornqvistem (0+2) a Plotnikovem (1+1). Právě tento útok zařídil výhru Pittsburghu, za který nastoupil i český mladík Dominik Uher, v poměru 4:1. V dresu Tampy Bay se představili pro změnu bek Andrej Šustr a poprvé v přípravě i útočník Ondřej Palát.

Výsledky přípravy NHL:

Pittsburgh - Tampa Bay 4:2 (2:1, 2:1, 0:0) - hráno v Johnstownu
Branky: 1. Plotnikov, 16. I. Cole, 32. Malkin, 38. Clendening - 14. B. Boyle, 29. Drouin.

Buffalo - Toronto 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
23. a 51. Rodrigues, 14. Eichel, 21. Moulson.

Nashville - Columbus 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
10. A. Watson, 54. B. Jackman - 34. a 47. Saad, 18. Johansen, 25. N. Foligno, 41. Hartnell.

Winnipeg - Ottawa 4:3 v prodl. (0:1, 0:2, 3:0 - 1:0)
41. Wheeler, 55. Stafford, 60. Ladd, 62. Scheifele - 12. M. Michálek, 24. Z. Smith (M. Michálek), 35. Pageau. Brankář Ondřej Pavelec (Winnipeg) odchytal celý zápas, z 25 střel inkasoval tři branky a měl úspěšnost zákroků 88 procent.

Dallas - St. Louis 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
24. Janmark (Hemský) - 30. Jaškin, 36. Tarasenko, 37. Upshall, 42. Brouwer.

Calgary - Colorado 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)