Petr Mrázek klečí v brance Detroitu, Ryan Hartman z Chicaga ho nepřekvapil.

Petr Mrázek klečí v brance Detroitu, Ryan Hartman z Chicaga ho nepřekvapil. | foto: AP

Kindl přihrál na dva góly, gólman Mrázek podal bezchybný výkon

• 3
Hokejisté Detroitu hlavně díky výkonům česko-slovenských hráčů uspěli v přípravě na NHL 4:1 nad Chicagem. Slovák Tomáš Tatar nastřílel hattrick, český zadák Jakub Kindl si připsal dvě asistence a gólman Petr Mrázek během úvodních třiceti minut pochytal všech 16 střel soupeře.

V úterý se oba celky utkaly v Chicagu a výsledkem 5:4 po prodloužení brali výhru domácí Blackhawks. V odvetě o den později výhodu domácího ledu zužitkovali pro změnu zástupci Detroitu a to po jasném skóre 4:1.

První hvězdou utkání nemohl být zvolen nikdo jiný, než křídelník druhé formace Red Wings Tomáš Tatar. Slovenský reprezentant ze spolupráce se svým krajanem Tomášem Jurčem a zkušeným centrem Bradem Richardsem vytěžil hattrick.

U prvních dvou branek Detroitu si připsal asistenci o místo na soupisce bojující bek Jakub Kindl (20:55, +1, 0+2). Dres domácích oblékli i útočníci Martin Frk (11:32, 3 střely) a Tomáš Nosek (16:02, 4 střely).

V obraně Chicaga pro změnu podruhé za sebou nechyběl testovaný Jan Hejda (20:14, -2, 1 střela). Polovinu zápasu za Detroit odchytal Petr Mrázek a z 16 střel neinkasoval, za což byl zvolen třetí hvězdou. Jediné trefě Chicaga z hole Andrew Shawa nezabránil až střídající Jared Coreau (14 zásahů proti 15 střelám).

New Jersey, tentokrát v sestavě i s Pavlem Zachou a Vojtěchem Mozíkem, ve středu nastoupilo ke třetímu přípravnému zápasu a znova se nedočkalo výhry. Po výsledcích 0:2 s Bostonem, 3:6 s Rangers padli Devils i na ledě Islanders 1:2. Obránce Mozík odehrál necelých 16 minut čistého hracího času a stejně jako mladý centr Zacha (13:40, -1, 1 střela) se bodově nedokázal prosadit.

Islanders uspěli díky trefám Brocka Nelsona a Travise Hamonica z úvodní dvacetiminutovky, za New Jersey snižoval Lee Stempniak. Po vzájemné dohodě si týmy ještě vyzkoušely prodloužení s novým formátem tří hráčů v poli. V něm se radovali hosté po gólu Tylera Kennedyho z 63. minuty.

V defenzivních řadách Tampy Bay v zápase na ledě Nashvillu se objevila česká dvojice Andrej Šustr (18:25, -3, 2 střely) - Dominik Mašín (17:45, -2, 1 střela). Oba ovšem skončili v záporných hodnotách statistiky +/- stejně jako útočník Ondřej Palát (17:11, -1, 1 střela). Výhru Predators 5:2 podpořil hlavně dvougólový útočník Craig Smith.

Přípravné zápasy před NHL

Buffalo - Ottawa 2:5 (0:0, 0:3, 2:2)
43. a 57. E. Kane - 26. M. McCormick, 28. Chiasson, 30. Stortini, 50. Zibanejad, 57. Dzingel.

New York Islanders - New Jersey 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
4. B. Nelson, 6. Hamonic - 38. Stempniak.

Detroit - Chicago 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
12., 45. a 59. Tatar (na první Kindl), 37. Abdelkader (Kindl) - 35. A. Shaw. Brankář Mrázek (Detroit) odchytal 29:23 minuty, z 16 střel neinkasoval a měl úspěšnost zákroků 100 procent.

Nashville - Tampa Bay 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
17. a 25. Craig Smith, 8. Neal, 9. S. Weber, 58. Sissons - 27. Namestnikov, 31. J. T. Brown.

Edmonton - Winnipeg 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
9. Justin Schultz, 42. Eberle, 58. Hendricks z trestného střílení - 46. Chiarot, 52. Lowry.