• 0
Páté kolo Pražská teplárenská přeboru bylo ve znamení brankových hodů. Vyznamenali se fotbalisté Uhelných Skladů, kteří deklasovali domácí Cholupice vysoko 6:1. Zato hráči ČAFC musí přemýšlet, proč ztratili vedení 3:1 a nakonec prohráli s rezervou Motorletu 3:5. Stejné skóre bylo i v Třeboradicích, kde domácí podlehli Královicím. Podívejte se na video.

Nejen předposlední Cholupice si působení v přeboru představovaly jinak. Třeba Střížkov, svého času prvoligový celek, na domácí půdě podlehl Zbraslavi 1:4.

Ta je přitom nováčkem soutěže. První branku dal krásným lobem Svatopluk Sýkora, na kterého ještě v prvním poločase domácí reagovali trefou Lukáše Urbana.

Druhá půle už patřila hostům. Arriton Jonuzi obhodil brankáře a v 57. minutě se radoval z vedoucí branky. O osm minut později se krásnou střelou z takřka nulového úhlu prezentoval Miroslav Král – 3:1 pro Zbraslav. Skóre uzavřel Dominik Vašut o chvíli později.

„Co k tomu říct... Z naší strany nepovedený zápas. Soupeř spoléhal na brejky, měl na to rychlé hráče. Navzdory neproměněné penaltě skončil poločas pro nás přijatelným skóre 1:1. Za tohoto stavu už ve druhé půli jsme mohli jít do vedení, bohužel Ibe z otočky minul bránu hostí,“ litoval pro fotbalpraha.cz trenér domácích Jaromír Jindráček.

„Zbraslav, která v tomto utkání neměla co ztratit, potom začala trestat naše chyby v defenzivě. Pozdě jsme přistupovali k jejím hráčům, opět jsme tak prohráli vinou našich individuálních chyb,” doplnil.

Zklamáním je také exdivizní Zličín, který podlehl Braníku 1:3 a nachází se na 14. místě. „Bylo to, jako když hraje Barcelona, nevím proti komu. Hrozný. Máme problémy se sestavou, Byli jsme rádi, že jsme dali dohromady jedenáct lidí. To nás ale neomlouvá. Jsme pomalejší, prohráváme souboje, kombinace nejde, prostě nic. Je to hodně špatné,“ nevymlouval se trenér Zličína Tibor Notin.

Výsledky 5. kola (6. hraného): ČAFC Praha - Motorlet Praha B 3:5 (2:1), Bohemians - Zbraslav 1:4 (1:1), Union Vršovice - Střešovice 1911 0:1 (0:0), FC Háje - Admira Praha B 3:2 (2:1), Př. Kopanina - Stodůlky 4:0 (3:0), ABC Braník - Zličín 3:1 (2:0), Třeboradice - Královice 3:5 (1:2), Cholupice - Uhelné sklady 1:6 (1:3)

1. FC Přední Kopanina 6 6 0 0 20:1 18
2. Sokol Královice 6 5 1 0 21:7 16
3. ČAFC Praha 6 4 1 1 14:10 13
4. SK Třeboradice 6 4 0 2 19:14 12
5. SK Zbraslav 6 3 2 1 14:7 11
6. SK Union Vršovice 6 3 1 2 9:6 10
7. SK Uhelné sklady Praha 6 2 2 2 21:12 8
8. Bohemians Praha 6 2 2 2 12:12 8