Marek Mazanec hlídá branku Nashvillu před floridským Connorem Brickleym.

Marek Mazanec hlídá branku Nashvillu před floridským Connorem Brickleym. | foto: AP

Havlát hrál za Floridu, zato Jágr odpočíval. Debutovali Zbořil a Zacha

• 7
V neděli odstartovala příprava na hokejovou NHL úvodními třemi duely. Ve dvojzápase Nashvillu s Floridou se radovaly oba tábory, jednou uspěli Predators i díky brankáři Marku Mazancovi 5:2 a ve druhém souboji slavila pro změnu Florida 3:2 po prodloužení. Ve třetím zápase Boston zdolal 2:0 New Jersey. První starty si připsali mladíci Jakub Zbořil a Pavel Zacha.

Gólman Marek Mazanec se dostal do akce v polovině duelu za stavu 3:0 pro Nashville. Kolegu Cartera Huttona, jenž zlikvidoval všech úvodních osm střel Floridy, nahradil v čase 30:48.

V dalším průběhu se Panthers v sestavě s testovaným Martinem Havlátem (odehrál 15 minut čistého hracího času) prezentovali dalšími 14 střeleckými pokusy a vytěžili z nich dvě přesilovkové branky. Fauly ovšem trestali i domácí a u všeho figuroval produktivní Švéd Filip Forsberg (v zápase 2+1), hlavně jeho zásluhou Predators nakonec zvítězili 5:2.

Ve druhém souboji daných celků už ale uspěla pro změnu Florida, bez odpočívajícího Jaromíra Jágra Panthers zvítězili 3:2 po prodloužení trefou Michaela Mathesona.

Hráči si tak poprvé vyzkoušeli nový formát nastavení, kdy se hraje jen se třemi hokejisty v poli.

Jak Boston, tak New Jersey má v kempu čtyři české hokejisty. Do zahajovacího přípravného zápasu ale nastoupilo po jednom zástupci na obou stranách.

V obraně Bruins se objevil talentovaný Jakub Zbořil a v útoku Devils dostal příležitost Pavel Zacha. Do statistik se ale hráči draftovaní v prvním kole letošního výběru talentů nezapsali. Utkání skončilo výhrou Bostonu 2:0 díky dvěma zásahům beka Matta Irwina.

Výsledky přípravy na NHL

Boston - New Jersey 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), hráno v Providence
27. a 47. Irwin.

Nashville - Florida 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
14. a 49. F. Forsberg, 17. Kameněv, 24. Josi, 56. Sissons - 54. Brickley, 57. J. Jokinen. Brankář Mazanec (Nashville) odchytal 29:12 minuty, ze 14 střel inkasoval dvě branky a měl úspěšnost zákroků 85,7 procenta.

Nashville - Florida 2:3 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
3. Aronson, 4. Fisher - 8. Barkov, 58. Harper, 63. Matheson.