• 0
Šesté kolo fotbalového přeboru Jihomoravského kraje nabídlo zajímavé momenty. Bosonohy vyhrály díky dvěma brankám bývalého záložníka pražské Slavie či Brna Richarda Dostálka nad Vojkovicemi 2:1. Bystrc zvládla divokou přestřelku s Ráječkem, které zdolala 4:3. Jeden z gólů vstřelil Jan Urban, jenž se trefil přímo z poloviny hřiště. Podívejte se na video.

V Ráječku se hrál bláznivý zápas. Diváci si ještě ani nestihli sednout a domácí již zásluhou Jakuba Mička vedli.

Stav 1:0 vydržel do začátku druhého poločasu. K přímému kopu z poloviny hřiště se postavil Jan Urban a k překvapení většiny přítomných míč skončil až za zády domácího brankáře. Gólman se ještě jednou „předvedl“ v 78. minutě a opět s tím měl co do činění Urban.

Brankář Ráječka totiž promáchl malou domů a míč na poslední chvíli odkopl z brankové čáry, bohužel pro něj jen k Urbanovi, který si na vápně zpracoval míč a z voleje vymetl šibenici. „Ty jsi tedy kouzelník,“ komentovali ironicky diváci brankářův výkon.

Kvůli téhle minele Ráječko přišlo o vedení a nakonec i o bod, jelikož Bystrc udeřila tři minuty před koncem počtvrté.

Bosonohy jsou díky Richardu Dostálkovi na třetím místě tabulky, bývalý reprezentant se prosadil na koncích obou poločasů a velkou měrou se podílel na výhře 2:1.

Výsledky 6. kola (7. hraného): Bosonohy - Vojkovice 2:1 (1:1), Novosedly - Moravská Slavia 0:3 (0:2), Jevišovice - Lanžhot 1:2 (0:1), Rousínov - IE Znojmo 3:1 (0:1), Boskovice - Bohunice 0:2 (0:1), Sparta Brno - Ivančice 3:0 (0:0), Ráječko - Bystrc 3:4 (1:0), M. Krumlov - Mutěnice 1:0 (0:0).

1. TJ Tatran Bohunice 8 6 2 0 26:5 20
2. Slovan Bzenec 7 6 0 1 25:10 18
3. FK SK Bosonohy 8 5 2 1 13:9 17
4. SK Mor. Slavia 7 5 1 1 24:12 16
5. SK Olympia Ráječko 7 4 1 2 18:13 13
6. FC Mor. Krumlov 7 4 1 2 13:9 13
7. FC Dosta Bystrc-Kníničky 7 3 3 1 17:10 12
8. Tatra Rousínov z.s. 8 3 3 2 13:8 12