• 0
Bývalý prvoligový klub FK Chmel Blšany nadále vévodí přeboru Ústeckého kraje. Potvrdil to i v 6. kole na hřišti Krupky, odkud si odvezl výhru 4:1. Na ní se překvapivým hattrickem podílel obránce Adam Boruta. Chmelařům chybělo několik hráčů a na střídání měli pouze jednoho hráče do pole, o to víc si vítězství cení. Podívejte se na video.

Boruta si premiérový gól za Blšany připsal v 10. minutě, když si naskočil na rohový kop bývalého hráče pražské Sparty Vlastimila Vidličky a hlavou otevřel skóre. Tehdy ho asi ani ve snu nenapadlo, že na konci utkání bude v zápisu uveden jako střelec hned třikrát.

Do pauzy ještě srovnal Josef Černohorský, to ale bylo ze strany domácích vše. Ve druhé části pokračoval koncert Adama Boruty. V 62. minutě ukázal, že technika mu není cizí a precizně zahraným přímým kopem poslal Chmelaře do vedení. O pět minut později se opakovala spolupráce Vidlička-Boruta a druhý jmenovaný se zapsal mezi střelce i potřetí.

„Ten můj hattrick je haluz, v dospělé kategorii jsem jako obránce dal maximálně dva góly, ale to už je taky dávno,“ řekl pro web Blšan pobaveně Boruta. Skóre uzavřel v 73. minutě Zdeněk Hruška.

Blšany se potýkaly s rozsáhlou marodkou a měly jen dva hráče na střídání, přičemž tím druhým byl brankář Davide Natale. A v 77. minutě musel do pole za třiačtyřicetiletého hrajícího asistenta Josefa Němce, bývalého fotbalisty Sparty či Plzně.

„Během jedno týdne se nám vytvořila rozsáhlá marodka (chyběli M. Rajnoch, Maršálek, Cipruš, Zeman, Böhm a Jelínek), kteří si odnesli z posledních dvou zápasů různá zranění. A jak bývá někdy zvykem, tak o půli jsme přišli o levého obránce Šimona, který si poranil kotník po střetu se soupeřem. Na jeho post nastoupil Vacek, který bojoval s horečkou celý týden,“ shrnul kritický stav blšanský kouč Marcel Lička. „Proto je pro nás v tomto směru výsledek 4:1 fantastický,“ dodal.

Na zisk bodu stále čeká Duchcov, který podlehl fotbalistům SK Hrobce 2:4.

Výsledky 6. kola: Hrobce - Duchcov 4:2 (3:0), Proboštov - Štětí 1:2 np (1:1), LoKo Chomutov - Srbice 1:2 (1:2), Krupka - Blšany 1:4 (1:1), Žatec - Modlany 0:4 (0:3), Postoloprty - Střekov 3:2 np (2:2), Horní Jiřetín - Neštěmice 1:3 (0:2), Modrá - Bílina 2:0 (1:0).

1. FK Chmel Blšany 6 5 0 1 0 16:3 16
2. Sokol Horní Jiřetín 6 5 0 0 1 17:9 15
3. SK Štětí 6 3 2 0 1 19:11 13
4. FK Český Lev Neštěmice 6 4 0 0 2 22:14 12
5. TJ Baník Modlany 6 4 0 0 2 20:12 12
6. FK Bílina 6 3 1 0 2 13:13 11
7. TJ Proboštov 6 3 0 1 2 11:8 10
8. Sokol Srbice 6 3 0 0 3 18:17 9