Jiří Skalák (druhý zleva) na archivním snímku

Jiří Skalák (druhý zleva) na archivním snímku | foto: Ladislav Němec, MAFRA

V Edenu mu nadávají, on Slavii dává góly. Mám to tady rád, říká Skalák

• 40
Březen 2015, Slavia vs. Mladá Boleslav - fotbalový útočník Jiří Skalák skóruje z přímého volného kopu a vyrovnává na 3:3 (zápas skončil 4:3 pro hosty). Září 2015, stejní soupeři a tentýž hráč nádhernou ránou z trestného kopu z asi pětadvaceti metrů zařídil konečný výsledek 1:1. „Lidi mi v Edenu nadávají a mně se tady hraje líp,“ culil se Skalák po utkání.

Hostující Boleslav byla po celé utkání aktivnější. Víc střílela, jenže nakonec po vlastním gólu Roberta Poloma dotahovala manko a když už zásluhou Skaláka vyrovnala, musela se v závěru po vyloučení Jiřího Fleišmana bránit.

„Spokojený nejsem,“ uznal Skalák.

Bod tedy neberete?
Myslím si, že jsme byli lepší. Jenže uznávám, že po červené kartě a závarech po standardkách Slavie v závěru musíme bod brát.

Proč jste nezískali tři body?
Slavie dává jenom góly ze standardek a to se dneska potvrdilo. Škoda, že jsme si to nepohlídali, protože jsme sem jeli vyhrát.

Sázeli jste na ofenzivu?
Ano, našem ofenzivnímu fotbalu jsem věřil. Předtím jsme dostávali hodně gólů, ale udělali jsme nějaké změny vzadu a klapalo to. Bohužel to na výhru nestačilo...

V Edenu jste se proti Slavii trefil letos už dvakrát. Svědčí vám tento stadion?
Já jsem si věřil. Minule jsem to tady trefil ze stejné pozice. Proto jsme nedělali žádné signály, rovnou jsem vystřelil a za takhle krásný gól jsem rád.

Když jste skóroval, ironicky jste pozdravil fanoušky Slavie. Proč?
Celou druhou půli mi nadávali, tak jsem jim po gólu zamával. Jsem rád, že mě vyhecovali, hraje se mi pak líp.

Jste sparťanský odchovanec. Berete zápasy proti Slavii prestižně?
Samozřejmě. Pořád se považuju za sparťana, i proto se mi proti Slavii hraje asi nejlíp.

Máte za sebou premiérový poločas v seniorské reprezentaci. Jste více sebevědomý?
Ano, za tu šanci jsem moc rád. V lize teď chci hrát co nejlíp, abych šanci v reprezentaci dostal znovu. Je to povzbuzení do další práce.