• 0
Fotbalisté Vsetína se během 5. kola divize E přesvědčili o tom, jak pevné nervy mají jejich přemožitelé z Dolního Benešova. Ti v průběhu 78. a 79. minutě vstřelili dvě branky, čímž dokonali rychlý obrat, na který vsetínští hráči nenašli dostatek sil odpovědět. Smolný vlastní gól Elšíka ze Slavičína pomohl Frýdlantu, jenž zápas nakonec ovládl. Podívejte se na video.

Vsetín dlouho vedl díky Martinu Mydláři, jenž skóroval už v 33. minutě. Druhý poločas dlouho žádnou branku nepřinesl. Až v 78. minutě se k přímému kopu postavil Michal Juchelka, míč nadzvedl nad početnou zeď a ani brankář hostů, který si na střelu sáhl, mu nezabránil vyrovnat.

O minutu později dojel stále ještě na vlně euforie Ondřej Haas k vítěznému gólu poté, co vsetínský gólman špatně vyběhl a situaci benešovskému střelci usnadnil.

Slavičín se do vedení prodral už v 11. minutě po rychlé akci po křídle, kterou nakonec zakončil Filip Macek. 53. minuta přinesla nešťastné sražení míče do vlastní sítě z kopačky Pavla Elšíka.

To byl zásadní moment, který zvrátil další průběh zápasu. Frýdlant se nadechl k velkému obratu a díky dvěma dalším brankám Preči a Chlebka si odvezl výhru 3:1.

O první místo v tabulce se přetahují Petřkovice spolu s Novými Sady. Týmy mají shodně po 15 bodech a první zmíněný celek vede tabulku pouze díky lepšímu skóre. Nové Sady na druhou stranu suverénně vévodí kolonce nastřílených branek se 17 přesnými zásahy.

Výsledky 5. kola: Hranice - SFC Opava B 1:4 (1:1), Val. Meziříčí - Rýmařov 2:1 (1:1) , Petrovice - Brumov 6:0 (2:0), Petřkovice - Nový Jičín 2:0 (0:0), Dolní Benešov - Vsetín 2:1 (0:1), Havířov - Nové Sady 2:4 (0:3), Slavičín - Frýdlant n.O. 1:3 (1:0), Krnov - Velké Karlovice 1:0 (0:0).

1. FC Odra Petřkovice 6 5 0 1 13:2 15
2. FK Nové Sady 6 5 0 1 17:7 15
3. Lokomotiva Petrovice 6 4 0 2 13:3 12
4. FK Krnov 6 3 2 1 7:4 11
5. FC Dolní Benešov 6 3 1 2 8:8 10
6. FC Elseremo Brumov 6 3 1 2 7:11 10
7. 1.BFK Frýdlant n.O. 6 3 0 3 6:10 9
8. Slezský FC Opava B 6 2 2 2 11:9 8