• 1
V 5. kole fotbalového přeboru Jihomoravského kraje si další ztrátu připsal jeden z favoritů soutěže. FK Mutěnice doma pouze remizovaly s nováčkem z Boskovic, které předvedly v prvním poločase skvělý výkon, ověnčený krásnou brankou Jana Horáka z 27. minuty. Ten si za vápnem naprosto nehlídaný zpracoval aut a poslal míč křížnou střelou za domácího brankáře. Podívejte se na video.

Mutěnice v zápase sice po brance Dalibora Koštuříka vedly, pak ale přišel zmíněný Horákův moment, následovaný o deset minut později gólem Tomášem Minaříkem, jehož zřejmě nepovedený centr skončil v domácí síti. Do kabin se šlo za stavu 2:1 pro hosty.

Ti ve druhém dějství čelili tlaku, kterému podlehli až v 77. minutě - po pěkné akci napřáhl asi z dvaceti metrů Tomáš Drápal a povedenou střelou k levé tyči srovnal na 2:2.

Soutěž vede Bzenec, ačkoli si v 5. kole připsal první ztrátu s Moravskou Slavií. Na opačném pólu tabulky jsou Jevišovice, které naopak ještě nevyhrály.

Výsledky 5. kola (6. hraného): Moravská Slavia - Bzenec 4:2 (1:0), Bohunice - Bosonohy 0:0 (0:0), Vojkovice - Ráječko 1:1 (0:0), IE Znojmo - Jevišovice 2:1 (0:0), Ivančice - M. Krumlov 3:0 (1:0), Mutěnice - Boskovice 2:2 (1:2), Bystrc - Rousínov 0:0 (0:0), Lanžhot - Novosedly 4:2 (3:0).

1. Slovan Bzenec 6 5 0 1 21:10 15
2. TJ Tatran Bohunice 6 4 2 0 21:5 14
3. FK SK Bosonohy 6 4 2 0 11:5 14
4. SK Moravská Slavia 5 4 1 0 21:10 13
5. SK Olympia Ráječko 5 3 1 1 12:9 10
6. FC Dosta Bystrc-Kníničky 6 2 3 1 13:7 9
7. Tatran Rousínov z.s. 6 2 2 2 9:6 8
8. FK Mutěnice 6 2 1 3 12:11 7