• 0
Kutnohorští čekali na tříbodový zisk tři zápasy a ani v domácím klání 5. kola fotbalové divize C s Litolí to zpočátku nevypadalo na oslavy. První poločas byl festivalem neproměněných šancí a zdálo se, že se tyto celky rozejdou smírně. Nakonec ale Libor Křelina ve 48. minutě nasměroval Kutnou Horu k výhře. Podívejte se na video.

Domácí se radovali ještě jednou o tři minuty později, jenže gól nebyl pro ofsajd uznán.

Druhá branka utkání tak přišla až v 67. minutě. To byl ve vápně stažen záložník Vladimír Maxa a nařízenou penaltu proměnil Bedřich Franc.

„Věděli jsme, že nás čeká doma boj o důležité tři body. Nakonec jsme to zvládli, za což jsme rádi,“ připomněl pro klubový web význam zápasu trenér Kutné Hory Jan Holík. Jako boj však zápas nevypadal, když branku číslo tři a čtyři přidal do litolské sítě Milan Antoš.

Krásný fotbalový kousek se podařil Danielu Svobodovi z Jaroměře, když otevřel skóre střetnutí pohotovou dělovkou z velkého vápna. Zápas se Dvorem Králové však skončil remízou a na řadu přišly penalty, v nichž byli úspěšnější hosté a odvezli si bod navíc.

Výsledky 5. kola: Nový Bor - Suchdol 2:1 np (1:1), Semily - Jablonec n.J. 0:3 (0:1), Letohrad - Živanice 1:2 np (1:1), Ústí n.O. - Olympia HK 4:3 np (3:3), Admira Praha - Vysoké Mýto 1:0 (0:0), Pěnčín-Turnov - Trutnov 4:0 (2:0), Kutná Hora - Litol 4:0 (0:0), Dvůr Králové - Jaroměř 2:3 np (2:2).

1. FC Olympia Hradec Králové 5 4 0 1 0 15:3 13
2. SK Vysoké Mýto 5 3 1 0 1 10:4 11
3. Jiskra Ústí n.Orlicí 5 3 1 0 1 13:8 11
4. Sokol Živanice 5 2 2 0 1 11:6 10
5. Sokol Jablonec n.Jizerou 5 3 0 0 2 13:8 9
6. Sokol Družba Suchdol 5 2 0 3 0 8:6 9
7. MFK Trutnov 5 2 1 0 2 14:10 8
8. FC Nový Bor 5 1 2 1 1 6:9 8