• 0
Fotbalisté Prostějova porazili v 5. kole MSFL Třebíč 3:1 a vyhoupli se do čela tabulky. Pomohla jim k tomu bodová ztráta dosud vedoucího nováčka z Otrokovic, jenž remizoval v Břeclavi 1:1. Jak Prostějov, tak i Otrokovice ale zůstávají posledními dvěma neporaženými celky soutěže. Podívejte se na video.

V týmu nového lídra MSFL se střelecky prosadili dva bývalí prvoligoví fotbalisté: dvakrát se trefil Karel Kroupa, z toho jednou z penalty, další gól připojil Lukáš Zelenka.

V souboji nováčků Mohelnice podlehla 1:2 Vítkovicím, jež se díky tomu vklínily mezi Prostějov a Otrokovice na druhé místo tabulky. Premiérovou porážku utrpěla Kroměříž, doma podlehla vysoko 0:4 Hlučínu.

Až na pátý pokus se povedlo zabodovat Líšni, navíc naplno, když porazila 3:2 zlínskou rezervu. Brněnský tým ale i tak zůstává na dně tabulky.

Velkolepý obrat se povedl fotbalistům Velkého Meziříčí proti Hulínu. Hostující Spartak vyhrál poločas 3:0 brankami Krhuta, Zlámala z penalty a Pospíšila, po změně stran ale bylo vše jinak a domácí čtyřmi góly rozhodli zápas ve svůj prospěch.

Nejprve snížili Simr se Zavadilem a potom Smejkal dvěma trefami v rozmezí tři minut definitivně otočil vývoj střetnutí pro domácí tým. Jeho druhý a vítězný gól padl deset minut před koncem.

Uničov porazil slováckou rezervu 3:1, o podobě výsledku se rozhodlo již do poločasu. Za domácí skórovali dvakrát Hrubý a Vasiljev, za hosty zkorigoval Suchý.

Výsledky 5. kola: Mohelnice - Vítkovice 1:2 (1:0), 1.SK Prostějov - HFK Třebíč 3:1 (2:0), MSK Břeclav - Otrokovice 1:1 (0:1), MFK Vyškov - HFK Olomouc 3:0 (3:0), SK Líšeň - Fastav Zlín B 3:2 (3:2), HS Kroměříž - FC Hlučín 0:4 (0:2), SK Uničov - 1.FC Slovácko B 3:1 (3:1), Velké Meziříčí - Spartak Hulín 4:3 (0:3).

1. Prostějov 5 4 1 0 10:4 13
2. Vítkovice 5 4 0 1 9:4 12
3. Otrokovice 5 3 2 0 15:4 11
4. Vyškov 5 3 1 1 17:5 10
5. Uničov 5 3 1 1 8:4 10
6. Velké Meziříčí 5 3 1 1 10:8 10
7. Kroměříž 5 2 1 2 6:8 7
8. Zlín B 5 2 0 3 7:9 6