• 0
Pražský přebor ve svém 2. kole (3. odehraném) přinesl fotbalovým divákům lahůdkové momenty. A ti si mohli vybírat z pestrého menu. Ať je řeč o dvou osmibrankových přídělech, které vyšly z kopaček týmů Sokola Královic a Uhelných skladů, či o suverénním proplouvání tabulkou v režii Přední Kopaniny a ČAFC. Nádhernou sportovní tečkou celé kolo ověnčil královický Formáček, jenž svou „hrou na housle“ z 90. minuty definitivně podtrhl demoliční výkon svého týmu. To vše na videu.

Celek Sokolu Královice hned od začátku klání na hřišti Stodůlek dával domácím jasně najevo, kdo je po tříbodové odměně za vítězství podstatně lačnější. Petr Dušek spolu s Matoušem Slováčkem a Michalem Krejčou svými zásahy do 20. minuty upravili na 0:3.

Druhý poločas gólově načal a zároveň i zakončil Eduard Formáček. Hráč, jenž se snažil prosadit v dresu Bohemians 1905 a který si zároveň připsal čtyři starty za reprezentační výběr do 16 let, ve druhém dějství vystřihl tři přesné rány. Především za tu, která celý zápas v poslední minutě uzavřela, se ovšem domácí brankář dost možná červená ještě teď. Centr královického obránce zastihl Formáčka na hraně velkého vápna a ten jej po vzoru hudebních virtuózů pouze jemně nasměroval stodůleckému muži v rukavicích mezi nohy a líbezně mu tak zahrál na housle.

Počet výher celku Uhelné sklady po dvou odehraných kláních symbolizovala nula. Hráči se pevně opřely do vylepšení si svého skóre a zároveň se vydaly rozhodnými kroky za první výhrou sezony. Těch kroků (gólových) bylo nakonec celkem osm a nejvýrazněji k nim svým hattrickem přispěl David Belán.

Nadále neokusily chuť porážky Přední Kopanina spolu s ČAFC, přičemž obrana prvního jmenovaného týmu nepustila za svá záda během 270 minut byť jediný gól.

Výsledky 2. kola (3. hraného): Zličín - Cholupice 2:1 (0:0), Střešovice 1911 - Bohemians 1:1 (1:1), Uhelné sklady - FC Háje 8:1 (3:0), ABC Braník - Union Vršovice 0:2 (0:1), Motorlet Praha B - Př. Kopanina 0:2 (0:2), Stodůlky - Královice 0:8 (0:3), Třeboradice - ČAFC Praha 2:3 (1:0), Zbraslav - Admira Praha B 2:2 (1:1)

1. FC Přední Kopanina 3 3 0 0 6:0 9
2. ČAFC Praha 3 3 0 0 10:5 9
3. Sokol Královice 3 2 1 0 11:2 7
4. Bohemians Praha 3 2 1 0 7:1 7
5. SK Union Vršovice 3 2 0 1 5:2 6
6. SK Třeboradice 3 2 0 1 9:8 6
7. SK Uhelné sklady Praha 3 1 1 1 10:5 4
8. SK Zbraslav 3 1 1 1 6:5 4