• 0
Sadílek. Povědomé příjmení? Ačkoli se v posledních dnech psalo o šestnáctiletém Michalovi, který odešel na roční hostování do proslulé akademie PSV Eindhoven, jeho o tři roky starší bratr Lukáš řádí za rezervu Slovácka. Břeclav porazil „skoro“ sám čtyřmi trefami. Nejen na jeho branky ze 4. kola fotbalové MSFL se podívejte na videu.

Domácí Slovácko začalo proti Břeclavi pěkně zostra a hned v první minutě šlo díky Janu Bartošovi do vedení. Ve třinácté minutě přišla první chvíle Lukáše Sadílka. Tváří v tvář brankáři nezaváhal a chladnokrevně jej přeloboval.

Ještě do poločasu přidal jeden gól, doplnil jej Dan Fojtášek a zápas byl za stavu 4:0 takřka rozhodnut. Sadílkovi ovšem dva zásahy nestačily a ve druhé půli zkázu Břeclavi dokonal. V 59. minutě po přihrávce Tesaře slavil Sadílek hattrick, načež svůj čtvrtý gól přidal po přihrávce Fojtáška do prázdné brány v minutě dvaasedmdesáté.

„Čtyři góly se nedávají každý den, Lukáš ale podal výborný výkon a plně si je zasloužil,“ chválil svého svěřence pro slovacky.denik.cz trenér Vladimír Michal.

Za Břeclav skóre jen kosmeticky upravil exligista Zdeněk Šenkeřík, který si se Slavií zahrál Ligu Mistrů a působil například v Jablonci či tureckém Malatyasporu.

Dařilo se i béčku Zlína, jehož hráči sice o poločase doma prohrávali s Vyškovem 1:2, jenže se nevzdali a skóre otočili. Parádním gólem se zaskvěl Nikola Višněvský, který potěšil 114 diváků lobem z poloviny hřiště.

Výsledky 4. kola: FC Hlučín - SK Uničov 1:1 (0:1), Spartak Hulín - HS Kroměříž 2:2 (1:1), 1.FC Slovácko B - MSK Břeclav 6:1 (4:0), Fastav Zlín B - MFK Vyškov 3:2 (1:2), Otrokovice - 1.SK Prostějov 1:1 (0:1), HFK Třebíč - SK Líšeň 4:1 (1:1), HFK Olomouc - Mohelnice 4:1 (2:0), Vítkovice - Velké Meziříčí 3:1 (1:0)

1. FC Viktoria Otrokovice 4 3 1 0 14:3 10
2. 1.SK Prostějov 4 3 1 0 7:3 10
3. MFK Vítkovice 4 3 0 1 7:3 9
4. MFK Vyškov 4 2 1 1 14:5 7
5. SK Hanácká Slavia Kroměříž 4 2 1 1 6:4 7
6. SK Uničov 4 2 1 1 5:3 7
7. FC Velké Meziříčí 4 2 1 1 6:5 7
8. FC Fastav Zlín B 4 2 0 2 5:6 6