• 0
Kingsley Emumejakpo Omovie. Mladý fotbalista z Nigérije, který teprve v červnu sfoukával na dortu devatenáct svíček, dvěma góly řídil suverénní výhru Olympie Hradec Králové. Nešťastný brankář Nového Boru předvedl během 3. kola Divize C dva kiksy, po nichž se jeho tým již nestačil vzpamatovat. To vše na videu.

Vedoucí tým soutěže spoléhá ve svých řadách i na mladého Nigerijce Emumejakpa. Ten v minulosti pouze kvůli zranění přišel o reprezentování své rodné země ve výběru do 17 let a kvůli zpoždění víza musel odřeknout pozvání od akademie Ajaxu Kapské město.

Nicméně v současné době pálí za už zmíněnou Olympii Hradec Králové a jde mu to náramně. To především díky jeho dvoubrankovému přídělu dominoval královéhradecký celek na hřišti Kutné Hory 4:0 a osamostatnil se (i díky tomu, že má jeden odehraný zápas navíc) se 12 body na prvním místě tabulky.

To gólman Jablonce nad Jizerou má jiné myšlenky, které se rozhodně netýkají prvního místa v tabulce. Hlavně kvůli jeho dvěma do očí bijícím minelám ztroskotal jeho tým na Novém Boru.

Běžela teprve 5. minuta zápasu a jablonecký brankář podběhl míč, a daroval tak gól novoborskému Halbichovi. V 80. minutě předvedl snad ještě hrůznější chybu, když podobně jako Lukáš Vácha na Islandu namazal domácímu Machovi přímo na jeho pravačku. O tři minuty později proměněná penalta jabloneckého Krejčíka už nic neřešila.

Výsledky 3. kola: Letohrad - Vysoké Mýto 0:1 (0:0), Nový Bor - Jablonec nad Jizerou 2:1 (1:0), Semily - Živanice 2:1 (1:0), Ústí nad Orlicí - Jaroměř 2:0 (0:0), Admira Praha - Dvůr Králové 1:1 (0:1), pen. 1:3, Trutnov - Suchdol u Kutné Hory 2:2 (0:0), pen. 6:5, Pěnčín-Turnov - Litol 2:1 (0:0), Kutná Hora - Olympia Hradec Králové 0:4 (0:0).

1. Olympia Hradec Králové 4 4 0 0 0 12:0 12
2. Ústí nad Orlicí 3 3 0 0 0 8:1 9
3. Vysoké Mýto 3 2 1 0 0 5:2 8
4. Nový Bor 3 1 1 1 0 3:2 6
5. Letohrad 4 2 0 0 2 5:8 6
6. Trutnov 3 1 1 0 1 9:6 5
7. Živanice 3 1 1 0 1 6:5 5
8. Suchdol 3 1 0 2 0 5:3 5