V Anglii vede Leicester. United ztratili, nováček zvládl přestřelku

• 5
Čtyři remízy a dvě těsné výhry přinesla sobota ve fotbalové Premier League. Ve třetím kole poprvé ztratil Manchester United, ale znovu nedostal gól. První body má nováček z Bournemouthu, kterému k divoké výhře 4:3 na hřišti West Hamu pomohl hattrick útočníka Calluma Wilsona.

Poprvé s Bastianem Schweinsteigerem v základní sestavě nastoupili fotbalisté Manchesteru United k předehrávce 3. kola Premier League proti Newcastlu. Ale úspěšná premiéra to pro německého záložníka nebyla, jeho tým doma jen remizoval 0:0

United až do soboty vstup do sezony zvládali slušně, body neztráceli. Zvládli obě ligová utkání, Tottenhem i Aston Villu porazil shodně nejtěsnějším výsledkem 1:0.

Proti Newcastlu, který naopak na první vítězství čeká, však nepřesvědčili. Sice většinu utkání drželi míč a soupeře výrazně přestříleli, jenže branky se tentokrát nedočkali a opět potvrdili, že se střílením gólů mají potíže.

Gólman Newcastlu Krul se v prvním poločase blýskl, když vychytal Matu, který střílel k tyči. Pak mohli udeřit i hosté, ale Mitrovičova hlavička skončila jen na břevně.

Ve druhé půli spálili další možnosti pro United Depay a Mata, obrovskou šanci zahodil střídající Hernández, který si tváří v tvář neporadil s výborným Krulem.

Nakonec mohl Manchester dokonce i prohrát, kdyby se v nastaveném čase trefil Thauvin, nová posila Newcastlu. Debut si mohl osladit rozhodujícím gólem, ale na Cissého přihrávku na zadní tyči těsně nedosáhl. Newcastle tak urval cenný bod, United naopak poprvé v sezoně ztratili.

Crystal Palace porazil doma Aston Villu 2:1 a díky čemuž svého soupeře přeskočil v tabulce. Londýnský tým zatím příjemně překvapuje, po třech kolech má šest bodů a je čtvrtý. Útočník hostů Libor Kozák opět nenastoupil, tentokrát se nevešel ani na lavičku náhradníků.

Tři další zápasy skončily stejným výsledkem: 1:1. Leicester, další příjemné překvapení úvodu sezony, remizoval s Tottenhamem, který se naopak dál výsledkově trápí. Domácí se díky nerozhodnému výsledku dostali na průběžné první místo tabulky, kde o skóre předstihli Manchester United. A trefil se znovu útočník Mahriz, se čtyřmi trefami zatím nejlepší střelec ligy.

Remíza Stoke City s Norwichem se zrodila už v prvním poločase. Domácím pomohla k vedení i nová posila, švýcarský záložník Xherdan Shaqiri, který přímým kopem našel hlavu Dioufa - a ten skóroval. Ve 28. minutě ale vyrovnal Martin a skóre se pak už nezměnilo.

Další remízu 1:1 přinesl zápas Sunderlandu se Swansea. O góly se postarali dva zkušení útočníci: za domácí se trefil Defoe, za hosty Gomis.

Nejzajímavější zápas viděli diváci na stadionu West Hamu, kde padlo sedm branek v utkání s Bournemouthem. Domácí už s nováčkem prohrávali 0:2, ale ve druhém poločase skóre dotáhli. Hosté pak znovu odskočili, když po gólu Pugha na 3:2 ještě zvýšil jejich vedení svou třetí trefou v utkání Wilson. West Ham ještě zápas zdramatizoval a snížil, ale v dlouhém nastavení už další gól nepadl.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:Manchester United - Newcastle 0:0,Crystal Palace - Aston Villa 2:1 (71. Dann, 87. Sako - 77. vlastní Souaré), Leicester - Tottenham 1:1 (83. Mahrez - 81. Alli), Norwich - Stoke 1:1 (28. Martin - 11. Diouf), Sunderland - Swansea 1:1 (62. Defoe - 45.+2 Gomis), West Ham United - Bournemouth 3:4 (48. Noble z pen., 53. Kouyaté, 83. Maiga - 11., 28. a 79. z pen. Wilson, 66. Pugh).