• 32
Představte si, že běžíte „pouhých“ 400 metrů. To by ještě šlo, že? Ale problém je, že tyhle metry musíte zdolat výběhem na skokanský můstek K120 v Harrachově. Je tedy jasné, že tenhle závod opravdu není pro každého. Podívejte se na video, ať víte, o čem to celé peklo vlastně je.

Závod nakonec vyhrál Turek Ahmet Arslan, který můstek zdolal v rekordním čase 4:01,77.

Ahmet k tomu říká: „Každá 400 je těžká, nejde to srovnávat. Byl to vážně fyzický masakr na nohy a možná to nevypadalo, že jsem v cíli vyřízený, ale byl jsem úplně na konci sil. Měl jsem trochu problém ve střední partii, kde jsem to napálil a pak jsem musel vedení držet jen setrvačností.“

Těšit se můžete na středu, kdy vám přineseme reportáž od naší redaktorky Báry Topinkové. Ta tuto trať běžela kolem deseti minut a pořádně se zapotila.

Reportáž vyšla ve čtvrtek, za což se redakce omlouvá. Přečíst si ji můžete ZDE.