Dostane se Matěj Vydra na hřiště?

Dostane se Matěj Vydra na hřiště? | foto: Reuters

Vydra nehrál, Tottenham promrhal nadějný náskok, ligu vede Leicester

• 12
V prvním poločase si vytvořili solidní dvoubrankový náskok, o který však fotbalisté Tottenhamu po přestávce přišli. Na domácím stadionu ve druhém kole anglické ligy remizovali se Stoke City 2:2. Na první start za Watford v nejvyšší soutěži stále čeká český útočník Matěj Vydra, který utkání proti týmu West Bromwich Albion znovu proseděl na lavičce náhradníků. Ligu vede o skóre Leicester.

Leicester má po dvou kolech šest bodů a díky lepšímu skóre se posunul před Manchester United, který zápas proti Aston Ville zvládl už v pátek.

Tým, který v minulém ročníku bojoval o záchranu, může o pozici lídra přijít v neděli, případně v pondělí. Dostat se před něj můžou Manchester City, Crystal Palace a Liverpool, ale potřebují vyhrát.

Leicester na předchozí výhru 4:2 nad Sunderlandem navázal úspěchem na hřišti West Hamu, kde zvítězil 2:1. Za vítězný tým se trefili Okazaki a Mahriz, který se třemi trefami vede tabulku střelců.

Tottenham po prvním poločase vedl nad Stoke po gólech Diera a Chadliho 2:0, náskok však neudržel a musel se spokojit s bodem za remízu 2:2. V 78. minutě nejprve z penalty snížil Arnautovič, o pět minut později srovnal po Irelandově centru hlavou Diouf. Oba týmy z prvních dvou duelů vytěžily jediný bod.

Nováček Norwich zvítězil 3:1 v Sunderlandu, který zůstal po dvou zápasech bez bodu. Tři body získala také Swansea, která si poradila s Newcastlem 2:0.

Watford remizoval s West Bromwichem bez branek. Ani tentokrát za něj nenastoupil Matěj Vydra. Obránce Daniel Pudil nebyl ani na lavičce náhradníků.

Sobotní program začal brzy odpoledne na stadionu Southamtonu, kde Everton s přehledem vyhrál 3:0.

První gól padl v 22. minutě, když Koné proběhl s míčem po pravé straně a poslal přesný centr do vápna na útočníka Lukakua, jenž hlavou zavěsil do protipohybu brankáře Stekelenburga.

Druhý zásah mohli hosté přidat zanedlouho, ale Barkleyho pokus zneškodnil gólman Souhthamptonu. Přesto Everton zásluhou Lukakua ještě v prvním poločase navýšil náskok.

V 79. minutě napřáhl ke střele z dálky domácí Mané, gólman Howard si s ní však poradil. O pět minut později na druhé straně definitivně výhru Evertonu potvrdil Barkley, jenž se trefil i v prvním kole proti Watfordu (2:2). Liverpoolský celek zvítězil na hřišti Southamptonu poprvé od dubna 2002.

Už v pátek večer zvítězil Manchester United nad Aston Villou 1:0 a po dvou kolech má maximum možných bodů. Vítěznou branku vstřelil dvacetiletý záložník Januzaj (více o zápase).

Výsledky 2. kola: Watford - West Bromwich 0:0, Sunderland - Norwich 1:3 (88. Watmore - 26. Martin, 37. Whittaker, 57. Redmond), Swansea - Newcastle 2:0 (9. Gomis, 52. Ayew), Tottenham - Stoke 2:2 (19. Dier, 45.+2 Chadli - 78. Arnautovič z pen., 83. Diouf), West Ham United - Leicester 1:2 (55. Payet - 27. Okazaki, 38. Mahrez),Southampton - Everton 0:3 (22. a 45. Lukaku, 84. Barkley), Aston Villa - Manchester United 0:1 (29. Januzaj).